» »

Refil ink jet kartuš, ki so nekaj let stale prazne

Refil ink jet kartuš, ki so nekaj let stale prazne

Azrael ::

Torej zanima me ali je kartuša za Epson ink jete (torej samo rezervoarček za barvo). ki je 3 ali 4 leta stala prazna, sploh še možno uporabiti za refill?

Konkretno imam Epson Stylus Color 300. Zadeva je vsaj 3, če ne 4 leta stala s prazno kartušo. Sedaj sem tiskalnik dobil v last, odmašil zašušeno tiskalno glavo in z novo kartušo tiska kot se šika, sicer pa obratovalnih ur tiskalnik nima skoraj nič (prazna kartuša je bila edina, ki je bila kdajkoli vstavljena v tiskalnik).

Ko sem poskusil staro prazno kartušo napolniti tako, da sem z brizgo poskusil polniti posamezne prekate, je barva takoj začela spodaj kapljati ven, povsem v nasprotju, kako se obnaša kartuša za Epson Stylus II.

Na spletu sem našel vodič in postopal po njegovih nasvetih. Sedaj je barva v kartuši, vendar nimam pojma ali bo kartuša, ko jo bom rabil uporabna ali se bo barva samo nekontrolirano scedila v tiskalnik in je bolje, če poiščem kak poceni ponaredek(in ko bo prazen nad njih izvajam refile) in staro kartušo raje zavržem?

Vaša mnenja?
Nekoč je bil Slo-tech.

Avby ::

Če steče ven je vrjetno dotrajala notranja gobica v katero se vpije barva. Če si jo napolnil in stoji sedaj zapečatena obstaja možnost da se gobica ponovno zmehča in napije črnila ampak dvomim.

S kartuše ne sme samo od sebe tečt. Če bo teklo potem je ne vstavljal v tiskalnik. Je pa dobro da si sploh lahko sčistil zamašeno glavo na teh modelih epsona in si lahko že s tem zadovljen, da imaš dober izpis z novo kartušo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

Azrael ::

Brane2 je svoj čas na svoji spletni strani imel dober vodič, kako očistiti zasušeno tiskalniško glavo. Vsaj na moj rezultat, bi rekel, da je pogruntal, kje je finta. Žal pa kaže tega vodiča ni več, vsaj Google ga ne najde.

Gobica + čistilo za okna (Meglio tudi dela) in potem še špirit za finale, le izpis je bil prvih nekaj listov precej voden, sploh črna je bila siva.

Torej bo najbolje, da izbrskam kje še kakšno kartušo za ta tiskalnik najbolje novo ali tako, ki ni pretirano stara.
Nekoč je bil Slo-tech.

Brane2 ::

Ja, tiste materiale sem dal začasno dol in bodo spet dosegljivi na novem siteu.

Drugače bi na tvojem mestu prekuhal kartušo in jo nato prepihal in posušil.

Med kuhanjem bi jo parkrat nafilal z vroćo vodo, tako da ta izpere spužvo in vse v njej.

Lahko bi tudi napeljal vročo vodo, da počasi teče skozi kartušo.

Voda, sploh vroča, zelo učinkovito topi to črnilo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Avby ::

Vprašanje pa je če se packarija splača? Jaz bi to kartušo raje vrezal na pol, da bi točno videl kje so prekati in kupil cenen ponaredek originala. Tega bi nato z inekcijo polnil in vedel da delam prav.

Pa še težava je če si čistil glavo na epsonu v tem, da moraš en čas printati po čiščenju. Ker če ne printaš in se "topilo" barve še nahaja na šobi ali v njej se lahko zgodi, da bo zaradi tega se šoba spet zamašila.

OZZY ::

Problem je, da so se gobice znotraj zasušile in ne vpijajo več barve. Lahko poskusiš odpreti kartušo in zamenjati gobice.
Go with the flow.

Azrael ::

Sedaj se kartuša zavita v dober selotejp tensta v lastnem soku, hočem reci barvi.

Čez kakšen teden bom videl ali bo barva kapljala ven in je kartuša blizu take ali drugačne destrukcije ali pa bo še kaj od nje. Prav velike znanosti s to kartušo ne mislim uganjati, ponaredki so pri nas okoli 6.5€, ko grem v Avstrijo bom pogledal še za cene tam.

Še nekaj za info:

Barve na Epsonovi originalni embalaži kartuše, ki je sedaj v tiskalniku (uporabno do 7. 2004!) so seveda razporejene narobe (sedanja embalaža ima barve narisane pravilno).

Na srečo se spletu dobi servisni manual za ta tiskalnik, kjer je narisan tako razpored v katerem prekatu je katera barva in tudi kje so luknje za oddušnik, skozi katere se polni in sem lahko preveril, če so podatki iz zgornjega linka točni in so točni.
Nekoč je bil Slo-tech.

mihec87 ::

A lahko en nahitro napise kako odmašit glavo tiskalnika imam enega epsona ki ima glavo v tiskalniku in ne na kartuši..

Bi bil zelo hvaležen..

;-) ::

Večina se filajo kartuše stare max 4 mesece za optimalno delovanje.

Azrael ::

DISCLAMER: Meni je uspelo po spodaj opisanem postopku, če komu drugemu ne bo in/ali bo pri tem tiskalna glava ali kaj drugega šlo v večna lovišča, jaz nisem kriv in se lahko žalite samo na tramvaj komando. Mislim čisto resno.

Glava je pred čiščenjem od vseh barv narisala samo nekaj modrih črt. Večkratno čiščenje glav seveda ni spremenilo nič. Torej tiskalnik kot tak, je bil neuporaben in je bila samo dilema poskusiti ali kar takoj zadevo zabrisati v kanto za smeti. Naredil sem takole:

1. Vzel glavo iz tiskalnika skupaj z kartušo, ki sem jo neuspešno poskusil napolniti.

2. V pomito konzervo od paštete sem dal gobico, ne čisto do vrha. Višino sem nastavil tako, da je tisti del glave s šobami lepo sedel na gobico, ostal del glave pa na rob konzerve in se vse skupaj ni moglo prevrniti.

3.Odstranil glavo in gobico namočil z čistilom Meglio, dobro se obnesejo tudi druga čistila za okna, sploh če ni glava zasušena že par let, kot v mojem primeru.

4. Tiskalno glavo postavil na namočeno gobico (glej točka 2) in pustil čez noč.

5. Gobica je bila drug dan polna barve.:))

6 Z novo kartušo so brezhibno delale vse barve, razen črne. Glavo v kompletu še enkrat ven, nakapal spodnji del šob s špiritom (alkohol) in sestavil nazaj.

7 Zadeva dela.8-)

Ker to delo v načelu lahko postane prav svinjsko delo, zaščitite delovno površino ali delajte tam, kjer morebitne dodatne packe ne bodo nikogar motile. Kakšnih primerkov, ki imajo oči na koncu prstov, tudi ne spuščajte zraven, enako tudi malih kosmatih pomočnikov.

Še to, nikar naliti Meglio ali katero drugo podobno čistilo v kartušo ali potopiti glavo vanj. Če se zašušene šobe res ne morejo odmašiti in ne ostane drugega kot hard core načini, glavo potopite v alkohol, pa še ta jo lahko uniči.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovni nateg pri kartušah (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7220344 (17293) mat xxl
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514429 (9009) matej5734
»

Čiščenje zamašenih šob, Pixma 4200

Oddelek: Pomoč in nasveti
52083 (2034) Azrael
»

Epson 915 Photo? and my story:)

Oddelek: Kaj kupiti
171714 (1554) Brane2
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433800 (3224) TheJack

Več podobnih tem