» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
536 / 536
»
»»

sasoe ::

polde66

pa še kak namig te prosim za zunanji box, nujno mora imeti:
- video predvajalnik s časovnim zamikom podnapisov
- DTS
- 4k
+ želje:
- Atmos in DTS:X
- webrowser in da deluje stran, kot je sloflix, t2go, ... če je to sploh možno?

sam sem sicer imel v mislih NvidiaShield Pro, a je cca 300 eur.
Pa ne vem, če rabim takšno top zver?

hvala, LP
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

polde66 ::

sasoe je izjavil:

polde66

pa še kak namig te prosim za zunanji box, nujno mora imeti:
- video predvajalnik s časovnim zamikom podnapisov
- DTS
- 4k
+ želje:
- Atmos in DTS:X
- webrowser in da deluje stran, kot je sloflix, t2go, ... če je to sploh možno?

sam sem sicer imel v mislih NvidiaShield Pro, a je cca 300 eur.
Pa ne vem, če rabim takšno top zver?

hvala, LP

https://www.amazon.de/-/en/Streaming-80...
cena nokie je trenutno odlična, ponavadi je 130 eur. Sicer piše da je procesor x3 vendar gre za napako, je x4. Odlična zadeva. Imaš pa teme o android boxih tako da tam lahko zveš veliko več.
polde

c3p0 ::

Je trenutno kak boljši best-buy za 65" z GoogleTV kot TCL 65C645? Dobi se za 549 EUR.

Nezahtevni uporabniki, ne gledajo akcijskih filmov ali SD TV.

c3p0 ::

Ali pa se splača še malo stegnit za TCL 65C805, ki se dobi za cca. 840 EUR (miniled) ? Je vredno 300 EUR več?

PacificBlue ::

Tu v eu so dost visoke cene napram usa.
En model je na redditu objavil, da je kupil novega 55 inch LG C3 za 750 $ .

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

V USA je že tako vse ceneje, pa še manjši sales tax, ali celo brez, odvisno od države...

zokman ::

Zdravo,

imam vprašanje, če zna kdo odgovoriti; kupil sem nov TV Philips 65PUS8518 in že takoj sem opazil, da se pri temni sliki spodaj in pri strani vidijo "madeži" oz. lise bele svetlobe. Sežejo do kakšnih 5cm od roba. Ali je to normalno in običajno? Kadar je svetlejša slika, tega seveda ni videti.

Hvala,

LP Roman

puginho ::

Slaba uniformiranost panela, tako pač je to pri poceni tv-jih. Ali neseš nazaj pa kupiš tv druge znamke - npr. pri najcenejšem sony tega praktično ni ali pa se sprijazniš. Druge ni.

bbobst ::

zokman je izjavil:

Zdravo,

imam vprašanje, če zna kdo odgovoriti; kupil sem nov TV Philips 65PUS8518 in že takoj sem opazil, da se pri temni sliki spodaj in pri strani vidijo "madeži" oz. lise bele svetlobe. Sežejo do kakšnih 5cm od roba. Ali je to normalno in običajno? Kadar je svetlejša slika, tega seveda ni videti.

Hvala,

LP Roman

Za znamko, katero si kupil, je to normalni, drugače pa ni. :))
AMD Ryzen 7 5800X + Be quiet! DARK ROCK PRO 4, MSI MPG X570 GAMING PLUS
Palit RTX3070 Gaming Pro OC 8 Gb , Team Group T-Force Zeus 32GB Kit (2x16GB)
Team Group T-CREATE NVMe SSD, Corsair CX650M, Be quiet! Silent Base 601

fpbs ::

zokman je izjavil:

Zdravo,imam vprašanje, če zna kdo odgovoriti; kupil sem nov TV Philips 65PUS8518 in že takoj sem opazil, da se pri temni sliki spodaj in pri strani vidijo "madeži" oz. lise bele svetlobe. Sežejo do kakšnih 5cm od roba. Ali je to normalno in običajno? Kadar je svetlejša slika, tega seveda ni videti.

To se ti bo še stopnjevalo. Najbolje, da vrneš in vzameš drugo firmo.

c3p0 ::

c3p0 je izjavil:

Je trenutno kak boljši best-buy za 65" z GoogleTV kot TCL 65C645? Dobi se za 549 EUR.

Nezahtevni uporabniki, ne gledajo akcijskih filmov ali SD TV.


Če odgovorim sam sebi, čisto OK zadeva. Ni tako doterana kot npr. Philips, ampak za toliko nižjo ceno je good tradeoff. Daljinec je cheap, hoja po menijih je na Philipsu malo bolj tekoča, ampak koliko pa to rabiš... Slika, brez pripomb zaenkrat. Kodi, ostali apps bp.

katimm ::

https://www.bigbang.si/lg-oled-4k-serij...

Kot kaze best buy s kodo in mastercard se dodatnim popustom 10%. Pride 1360€.

55inch pa 1043€

Blazz ::

polde66 ::

Piše rabljeno
polde

Ganon ::

Spodnja cena je za rabljenega, samo odprta embalaža, vse piše.

legendary ::

Iščem best buy TV v velikosti od 75" do 85". Gledam predvsem na price performance in me zanima kaj predlagate. Je mogoče pričakovati kakšen popust na lanske modele? Predidevam da LG c3 v velikosti 77" in s ceno pod 2 tisočaka so verjetno mokre sanje?

easyrider3 ::

legendary je izjavil:

Iščem best buy TV v velikosti od 75" do 85". Gledam predvsem na price performance in me zanima kaj predlagate. Je mogoče pričakovati kakšen popust na lanske modele? Predidevam da LG c3 v velikosti 77" in s ceno pod 2 tisočaka so verjetno mokre sanje?



Glede OLED 77" ti je najcenejša varianta trenutno Samsung S90C za ceno €2.280,06 https://priporocam.si/izdelek/samsung-s...


Kot si že omenil verjetno-sigurno ni za pričakovati te OLED v tej velikosti izpod 2.000 tisočaka.

Frenky ::

Iščem eno poceni rešitev za vikend. Nekje 50 inč.
Hisense 50A6K ali Hisense 50A7KQ? Verjetno ni neke hude razlike?
Oziroma kaj drugega v rangu 350-450eur? Bo samo za občasno gledanje. Ne poznam pa njihovega OS (Vidaa).
Rabim nujno, da lahko sliko z android telefona/tablice (NEO ali EON) predvajam na TV, saj tam nimam fiksnega internetnega priključka oz. kakšne TV naročnine, pa ne bi rad kupoval še kakšnega ločenega android tv boxa, ker potem spet podraža zadevo za 50eur in več.

sasoe ::

VTIS uporabe Hisense 85U7K po enem tednu:

- MINUS:
- sicer ni TV direktno kriv, a velik minus, na razdalji dobrih 3m, 85" TV enostavno ni uporaben za gledanje T2 programske vsebine SLO1&2, Akanal, Arena, ...
Evrovizija je bila en sam zmazek, vse zelo blury, še posebaj posnetki od daleč. Tako recimo tudi nogomet, ali pa košarka, ...
ko je prikazano celotno igrišče od daleč, se vidi, da TV ne more pokazat to slabo kakovost posnetka brez vidne neostrine.
Najbolj absurdno je, da najslabša je RTVSLO. Najbogatejši, a ??? POP, PLANET imajo veliko boljšo sliko. Recimo Evrovizija na ZDF je pa že čisto druga pesem.
ZDF, ARD sta ok, že lepo gledljiva slika. Kriv ni TV, ampak naši ponudniki programov. Nek lowbitrate 1080i ??? Dejansko bi si TV za to zaslužil plus+,
ker upscaling vidno dobro deluje. A tudi tukaj nastane problem, ker je slika enostavno prevelika, ko ni v formatu 21:9.
Vidiš prevelike face čez cel ekran :))) Čudno za gledat. Tudi dizajnarsko ta gara v dnevni res dominira. V trgovini ne zgleda tako ogromna. In na trenutni omarici je TV vsaj 20 cm previsoko, ker je tudi sam TV veliko višji od prejšnjega. Nižanje omarice mi pa naredi vidno vso inštalacijo zadaj.
- daljinec: vsi gumbi nagužvani, majhni, a najbolj uporabni pa daleč narazen.
Pa spet Hisense, tukaj tako, drugje drugač. Na RTINGS je drugačen, veliko boljši. En Turk na youtube celo trdi, da je osvetljen. Moj ni.
- nima ročk od zadaj: 85" naj bi imel, v Sloveniji nima.
- menu: največ rabim nastavitve, a te na koncu spiska. Vmes pa 10 stvari, ki jih še nikoli kliknil nisem.
- edini uporaben profil za gledanje je Filmmaker mode. A včasih TV kr sam flikne nazaj na Standard.
To sem rešil tako, da sem standard čim bolj skalibriral na Filmaker mode.
In vedno ko želim menjat profil, TV hoče najprej potrditev, neko opozorilo o porabi itd. V glavnem tečno.
- smešno združen gumb za play in pavzo.

+ PLUS:
+ Film iz diska. Top. 1080p mi je celo bolj všeč, kot 4k. Ima boljši cinema filing.
Nisem sicer še uspel v miru pogledat kakšnega filma, preveč zaseden teden z ostalim.
+ cena, glih akcija, dobil sem ga za cca 1250 eur. 85" TV 144HZ Miniled z Full-Array Local Dimmingom!!!
+ interni video predvajalnik iz diska je meni čist dovolj uporaben. Vse prebere. Potrebe po nekem zunanjem boxu zaenkrat še ni.
+ motion je čist ok (če kakovost posnetka ni slaba).

Sem pa v veliki dilemi, ali TV vrnit ali ne, ker TV za našo razdaljo ni 100% zadovoljiv.
To veliko garo spravit nazaj, bi bil kr projekt, pa še cena. 75" me stane skoraj enako. Kak OLED pa najmanj 1000 eur več, kateri bi naj imeli pa še več problemov z upscaling lowbitrate vsebine?
Malo prepozno sem prišel do spoznanja, da gledamo kanalsko TV veliko več, kot sem pomislil in dajal v ospredje samo sanje o kinu doma :/
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

o0o0o0o0o0 ::

Starša sta imela sonya 75 pa so bili naši programi zmazek.

andrej69 ::

@sasoe

OLED televizorji in pa tudi kakšni res kvalitetni LED televizorji vsekakor bolje prikažejo vsebine nižjih ločljivosti kakor pa ta Hisense ali TCL..

Ker v OLED televizorjih, so večinoma vgrajeni najboljši procesorji za obdelavo slike;) Seveda pa se ve, kateri procesorji so v vrhu kar se tiče same obdelave slike.

To so: Philips, Sony, Panasonic. In pa Lg, vendar samo v OLED modelih srednjega in višjega ranga.

pes132 ::

Mislite, da se splača iti tole pogledat?
https://si.gorenje.com/akcije/velika-to...

Gambino ::

andrej69 je izjavil:

@sasoe

OLED televizorji in pa tudi kakšni res kvalitetni LED televizorji vsekakor bolje prikažejo vsebine nižjih ločljivosti kakor pa ta Hisense ali TCL..

Ker v OLED televizorjih, so večinoma vgrajeni najboljši procesorji za obdelavo slike;) Seveda pa se ve, kateri procesorji so v vrhu kar se tiče same obdelave slike.

To so: Philips, Sony, Panasonic. In pa Lg, vendar samo v OLED modelih srednjega in višjega ranga.



Tudi pri najboljših so zmaski, sem bil v HN in BBu, porazni vsi, mogoče SAMSUNG še najbolje, gledal pa vse OLED TVje velikosti 55 in 65 na razdalji dveh metrov in pol do 3metrov in pol. Sem bil kar razočaran nad predvajano sliko. Predvajala se je pa mislim da nacionalna TV.

andrej69 ::

Gambino je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@sasoe

OLED televizorji in pa tudi kakšni res kvalitetni LED televizorji vsekakor bolje prikažejo vsebine nižjih ločljivosti kakor pa ta Hisense ali TCL..

Ker v OLED televizorjih, so večinoma vgrajeni najboljši procesorji za obdelavo slike;) Seveda pa se ve, kateri procesorji so v vrhu kar se tiče same obdelave slike.

To so: Philips, Sony, Panasonic. In pa Lg, vendar samo v OLED modelih srednjega in višjega ranga.



Tudi pri najboljših so zmaski, sem bil v HN in BBu, porazni vsi, mogoče SAMSUNG še najbolje, gledal pa vse OLED TVje velikosti 55 in 65 na razdalji dveh metrov in pol do 3metrov in pol. Sem bil kar razočaran nad predvajano sliko. Predvajala se je pa mislim da nacionalna TV.


Seveda, če je vir res slab ne more niti najboljša tehnologija (procesor) naredit sliko odlično.. Vendar pa, ko je televizor nastavljen kot treba, so vsekakor vidne razlike med določenimi televizorji.

Sicer pa bo doma slika vsekakor izgledala bolje, kakor pa v prodajalni.

damirj79 ::

Sem malo off...
1. Hisense 65U8KQ
2. TCL 65C845
3. kaj tretjega?
4. Bi OLED, ampak če prav vidim LG 55" C3 je 1200€?

andrej69 ::

damirj79 je izjavil:

Sem malo off...
1. Hisense 65U8KQ
2. TCL 65C845
3. kaj tretjega?
4. Bi OLED, ampak če prav vidim LG 55" C3 je 1200€?


Daj še nekaj več denarja, pa kupi ta OLED..

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://esvet.com/izdelek/philips-65ole...

damirj79 ::

Ok, ja philipsa oled sem tudi videl. Kaj je razlika med 708, 818, 808 in 818? To imajo vsi android oz google tv os? Je kak tedt svetilnosti SDR in HDR?

andrej69 ::

damirj79 je izjavil:

Ok, ja philipsa oled sem tudi videl. Kaj je razlika med 708, 818, 808 in 818? To imajo vsi android oz google tv os? Je kak tedt svetilnosti SDR in HDR?


Vsi imajo Google. Razlika med modeloma serije 7 in 8 pa je v svetilnosti panela. Model serije 8 ima nekje 100 nitov večjo svetilnost, ki pa je uporabnik v praksi ne bo opazil.

Potem še ima serija 8 nekoliko izboljšan Ambilight, nekoliko boljši zvok in pa IMAX podporo. V glavnem zelo male razlike.

fpbs ::

damirj79 je izjavil:

Ok, ja philipsa oled sem tudi videl. Kaj je razlika med 708, 818, 808 in 818? To imajo vsi android oz google tv os? Je kak tedt svetilnosti SDR in HDR?

Razlika je v tem , da je 708 budget model, kar pa predvsem pomeni, da ima vgrajen nekoliko slabši panel, plus še ostalo, kar je omenil Andrej. Pri proizvodnji panelov prihaja do različne kvalitete, zato jih LG razporeja v tri skupine. Slabši, občutno cenejši gredo v budget modele.
Priporočam ti še te modele:
https://www.ceneje.si/Izdelek/42293872/...
https://www.makspro.si/oled-tv-hisense-...
https://www.a1.si/televizorji/oled-tv-h...

andrej69 ::

Še enkrat bom napisal panele, ki jih proizvaja Lg. Od letošnjega leta se MARVEL paneli več ne bodo proizvajali, že lansko leto so zaustavili proizvodnjo.

Tako bodo na voljo samo še EX paneli in MLA. In letos bo saj pri Philipsu, nekoliko večja razlika med modeloma 709 in 809 čeprav bosta imela enak panel. Model 809 bo imel kar nekaj večjo svetilnost napram modelu 709.

Pa tudi boljši procesor, vendar bo praksa pokazala kakšna bo v resnici razlika:)

-OLED V23 MARVEL
-OLED V23 PRESTIGE+ PRESTIGE (heatsink)
-OLED S V23 MLA/META

damirj79 ::

fpbs je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Ok, ja philipsa oled sem tudi videl. Kaj je razlika med 708, 818, 808 in 818? To imajo vsi android oz google tv os? Je kak tedt svetilnosti SDR in HDR?

Razlika je v tem , da je 708 budget model, kar pa predvsem pomeni, da ima vgrajen nekoliko slabši panel, plus še ostalo, kar je omenil Andrej. Pri proizvodnji panelov prihaja do različne kvalitete, zato jih LG razporeja v tri skupine. Slabši, občutno cenejši gredo v budget modele.
Priporočam ti še te modele:
https://www.ceneje.si/Izdelek/42293872/...
https://www.makspro.si/oled-tv-hisense-...
https://www.a1.si/televizorji/oled-tv-h...


Ne vem če res, vsaj za model 718 je potrjeno notri oled-ex (sem našel nekje na redditu seznam) panel in tako izenačen z modelom LG C3. Hisense A9h odpade, je to 2022 model, če prav razumem te kriptografije in ima woled ?. Hisense A85K grem še pogledat, sem pa videl, da zagotovo nima EX panela, vsaj tako si mislim, da ker je specificiran za tipično svetilnost 135nits, EX imajo vsi 200-250nits. LG B3 bom isto preskočil, B4 je tudi zunaj že, je pa bistveno predrag, glede na to kam mu spada mesto po lestvici.

Če trenutno dam na lestivo OLED, potem rangirajo trenutno sigurno tako:
1. Philips 718
2. LG C3
3. Hisense a85k, samo ta je po mojem izven izbire zame, ga bom pa še pogledal v živo.

Glede na to, da je TCL 65C845 1190€ mi je nekako še najboljše dat še teh 200€ zraven za Philips 65OLED718.

andrej69 ::

Kar se tiče OLED televizorjev ni vse v sami svetilnosti, temveč je odvisno tudi kako televizor obravnava bele tone, kako kvaliteten je sam procesing slike itd.. Pa tudi določeni OLED televizorji dosegajo boljše vrenosti na majhnih odsekih slike, drugi na večjih odsekih kakor je razvidno tukaj.

fpbs ::

damirj79 je izjavil:

fpbs je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Ok, ja philipsa oled sem tudi videl. Kaj je razlika med 708, 818, 808 in 818? To imajo vsi android oz google tv os? Je kak tedt svetilnosti SDR in HDR?

Razlika je v tem , da je 708 budget model, kar pa predvsem pomeni, da ima vgrajen nekoliko slabši panel, plus še ostalo, kar je omenil Andrej. Pri proizvodnji panelov prihaja do različne kvalitete, zato jih LG razporeja v tri skupine. Slabši, občutno cenejši gredo v budget modele.
Priporočam ti še te modele:
https://www.ceneje.si/Izdelek/42293872/...
https://www.makspro.si/oled-tv-hisense-...
https://www.a1.si/televizorji/oled-tv-h...

Ne vem če res, vsaj za model 718 je potrjeno notri oled-ex (sem našel nekje na redditu seznam) panel in tako izenačen z modelom LG C3. Hisense A9h odpade, je to 2022 model, če prav razumem te kriptografije in ima woled ?. Hisense A85K grem še pogledat, sem pa videl, da zagotovo nima EX panela, vsaj tako si mislim, da ker je specificiran za tipično svetilnost 135nits, EX imajo vsi 200-250nits. LG B3 bom isto preskočil, B4 je tudi zunaj že, je pa bistveno predrag, glede na to kam mu spada mesto po lestvici.
Če trenutno dam na lestivo OLED, potem rangirajo trenutno sigurno tako:
1. Philips 718
2. LG C3
3. Hisense a85k, samo ta je po mojem izven izbire zame, ga bom pa še pogledal v živo.
Glede na to, da je TCL 65C845 1190€ mi je nekako še najboljše dat še teh 200€ zraven za Philips 65OLED718.

LG B3 ima vgrajen enak panel kot Philips 718. LG model C3 ima vgrajen enak panel kot Philips 818. OLED EX panele imajo vgrajeni vsi OLED TVeji od letnika 22 dalje, razen nekih izjem, kjer so nekatere firme kupovale poceni panele iz stare zaloge. Tu precej izstopa ravno Philips. Tako, da panel zadnje generacuje boš nabolj zagotovo dobil v LGejevem TVeju.
"The Philips 55OLED856 television uses the same Oled panel as last year's Philips 55OLED805. We therefore find four sub-pixels white, blue, red and green. The blue and green sub-pixels are shaped like fairly thin sticks while the red sub-pixel is larger in order to support a higher peak brightness while maintaining a color temperature close to 6500 K. Unlike others manufacturers, Philips has been offering exactly the same structure for 4 years now."
Razliko med novim in starim panelom, pa z lahkoto ugotoviš. Debelina okvirja panela je pri starih panelih 6 mm, pri novih pa 4mm.

andrej69 ::

@fpbs

Ta citat okoli Philipsa je veljal za prejšna leta. Na današnjih Philips televizorjih je panel enak kot pri konkurenci..

In kot sem napisal, razlika je samo v nekoliko večji svetilnosti, ker je na teh vstopnih modelih svetilnost Softwersko nekoliko omejena.

Nekateri OLED televizorji dosegajo večjo svetilnost na 10% oknu, drugi pa na 100% oknu in popolnoma belem polju..

Pa tudi odvisno kako prikaže OLED bele tone, kakšno je samo procesiranje slike itd.. Tako, da sama svetilnost sama po sebi ni ravno odločilen dejavnik.

Lepo se to vidi pri primerjavi Sonya FALD televizorja in TCL MINI LED modela, kjer ima TCL precej večjo svetilnost, pa vendar Sony prikaže kvalitetnejšo sliko:-)

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Ta citat okoli Philipsa je veljal za prejšna leta. Na današnjih Philips televizorjih je panel enak kot pri konkurenci..

To bomo šele vedeli, ko bodo objavljeni ustrezni testi.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Ta citat okoli Philipsa je veljal za prejšna leta. Na današnjih Philips televizorjih je panel enak kot pri konkurenci..

To bomo šele vedeli, ko bodo objavljeni ustrezni testi.


Pa saj so vsako leto testi, pa vidimo zadnja leta, da so vgrajeni enaki paneli.. Enako bo tudi letos;-)

damirj79 ::

fpbs je izjavil:


LG B3 ima vgrajen enak panel kot Philips 718. LG model C3 ima vgrajen enak panel kot Philips 818. OLED EX panele imajo vgrajeni vsi OLED TVeji od letnika 22 dalje, razen nekih izjem, kjer so nekatere firme kupovale poceni panele iz stare zaloge. Tu precej izstopa ravno Philips. Tako, da panel zadnje generacuje boš nabolj zagotovo dobil v LGejevem TVeju.
"The Philips 55OLED856 television uses the same Oled panel as last year's Philips 55OLED805. We therefore find four sub-pixels white, blue, red and green. The blue and green sub-pixels are shaped like fairly thin sticks while the red sub-pixel is larger in order to support a higher peak brightness while maintaining a color temperature close to 6500 K. Unlike others manufacturers, Philips has been offering exactly the same structure for 4 years now."
Razliko med novim in starim panelom, pa z lahkoto ugotoviš. Debelina okvirja panela je pri starih panelih 6 mm, pri novih pa 4mm.


Ne vem če imaš prav. Možno da je tudi samo malo poštimano v SW. Philips 718 dosega svetilnosti kot LG C3. B3 je precej zadaj, B4 je že bližje, če sem prav razumel je z B4 blizu tudi Hisense A85K.

fpbs ::

damirj79 je izjavil:

fpbs je izjavil:


LG B3 ima vgrajen enak panel kot Philips 718. LG model C3 ima vgrajen enak panel kot Philips 818. OLED EX panele imajo vgrajeni vsi OLED TVeji od letnika 22 dalje, razen nekih izjem, kjer so nekatere firme kupovale poceni panele iz stare zaloge. Tu precej izstopa ravno Philips. Tako, da panel zadnje generacuje boš nabolj zagotovo dobil v LGejevem TVeju.
"The Philips 55OLED856 television uses the same Oled panel as last year's Philips 55OLED805. We therefore find four sub-pixels white, blue, red and green. The blue and green sub-pixels are shaped like fairly thin sticks while the red sub-pixel is larger in order to support a higher peak brightness while maintaining a color temperature close to 6500 K. Unlike others manufacturers, Philips has been offering exactly the same structure for 4 years now."
Razliko med novim in starim panelom, pa z lahkoto ugotoviš. Debelina okvirja panela je pri starih panelih 6 mm, pri novih pa 4mm.

Ne vem če imaš prav. Možno da je tudi samo malo poštimano v SW. Philips 718 dosega svetilnosti kot LG C3. B3 je precej zadaj, B4 je že bližje, če sem prav razumel je z B4 blizu tudi Hisense A85K.

Svetilnost je omejena softwersko, in 100% zagotovo najbolje vedo pri LGeju, kje je ta meja za določen panel, da ti bo ta zdržal dolgo dobo delovanja. To kar počne Philips z nekoliko višjo svetilnostjo, in se potem s tem hvali,zagotovo ni dobro. Lahko se vsak panel natera na občutno višjo svetilnost, samo bo tudi doba delovanja občutno krajša.

andrej69 ::

Tukaj se sedaj pogovarjamo o nekje-700 800 nitih. Kaj pa je potem s televizorji, ki dosegajo svetilnost 2000-3000 nitov in še več..?

Potem takšni televizorji zdržijo res kratek rok.:(

feryz ::

Matr komplikacij.
Jaz sem šel zadnjič v štacuno, rabil sem 55 colarja.
Videl sem da na škatli piše LG in OLED, zagrabil škatlo, jo odnesel v flet in TV dela.
Naši so vsi hepi. Brez branja gazilion strani in testov.

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Tukaj se sedaj pogovarjamo o nekje-700 800 nitih. Kaj pa je potem s televizorji, ki dosegajo svetilnost 2000-3000 nitov in še več..?
Potem takšni televizorji zdržijo res kratek rok.:(

Andrej ne delaj se neumnega in ne piši neumnosti. LG ima že razvit OLED z 10 000 nitov svetilnosti.

damirj79 ::

feryz je izjavil:

Matr komplikacij.
Jaz sem šel zadnjič v štacuno, rabil sem 55 colarja.
Videl sem da na škatli piše LG in OLED, zagrabil škatlo, jo odnesel v flet in TV dela.
Naši so vsi hepi. Brez branja gazilion strani in testov.


Super zate.

damirj79 ::

fpbs je izjavil:

damirj79 je izjavil:

fpbs je izjavil:


LG B3 ima vgrajen enak panel kot Philips 718. LG model C3 ima vgrajen enak panel kot Philips 818. OLED EX panele imajo vgrajeni vsi OLED TVeji od letnika 22 dalje, razen nekih izjem, kjer so nekatere firme kupovale poceni panele iz stare zaloge. Tu precej izstopa ravno Philips. Tako, da panel zadnje generacuje boš nabolj zagotovo dobil v LGejevem TVeju.
"The Philips 55OLED856 television uses the same Oled panel as last year's Philips 55OLED805. We therefore find four sub-pixels white, blue, red and green. The blue and green sub-pixels are shaped like fairly thin sticks while the red sub-pixel is larger in order to support a higher peak brightness while maintaining a color temperature close to 6500 K. Unlike others manufacturers, Philips has been offering exactly the same structure for 4 years now."
Razliko med novim in starim panelom, pa z lahkoto ugotoviš. Debelina okvirja panela je pri starih panelih 6 mm, pri novih pa 4mm.

Ne vem če imaš prav. Možno da je tudi samo malo poštimano v SW. Philips 718 dosega svetilnosti kot LG C3. B3 je precej zadaj, B4 je že bližje, če sem prav razumel je z B4 blizu tudi Hisense A85K.

Svetilnost je omejena softwersko, in 100% zagotovo najbolje vedo pri LGeju, kje je ta meja za določen panel, da ti bo ta zdržal dolgo dobo delovanja. To kar počne Philips z nekoliko višjo svetilnostjo, in se potem s tem hvali,zagotovo ni dobro. Lahko se vsak panel natera na občutno višjo svetilnost, samo bo tudi doba delovanja občutno krajša.


Sem šel za zdaj bolj na hitro v trgovino in primerjal. Samsung OLED (ne vem točno več kateri model) odpade, to je tako nabito nsičena slika, da je težko gledat. Verjamem, da se da zmanjšat. Ima druge pomanjkljivosti, kot sem videl, tako da sem že itak črtal.

LG C3 je kar ql, dobra slika.
Philips 718 identična slika, celo na od blizu izgleda manj neki artifaktov na robovih. Mu dam dva punta več kot LGju
Hisense A85K izgleda tudi OK, tam kot LG nekje, za odtenek slabši, osebno bi preživel že zato ker je cenejši.
LG B3 nisem videl.

fpbs ::

damirj79 je izjavil:

Sem šel za zdaj bolj na hitro v trgovino in primerjal. Samsung OLED (ne vem točno več kateri model) odpade, to je tako nabito nsičena slika, da je težko gledat. Verjamem, da se da zmanjšat. Ima druge pomanjkljivosti, kot sem videl, tako da sem že itak črtal.
LG C3 je kar ql, dobra slika.Philips 718 identična slika, celo na od blizu izgleda manj neki artifaktov na robovih. Mu dam dva punta več kot LGju Hisense A85K izgleda tudi OK, tam kot LG nekje, za odtenek slabši, osebno bi preživel že zato ker je cenejši.
LG B3 nisem videl.

Spominjaš me na "edija45" in njegove muke:
https://slo-tech.com/forum/t698783/p821...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Sem šel za zdaj bolj na hitro v trgovino in primerjal. Samsung OLED (ne vem točno več kateri model) odpade, to je tako nabito nsičena slika, da je težko gledat. Verjamem, da se da zmanjšat. Ima druge pomanjkljivosti, kot sem videl, tako da sem že itak črtal.
LG C3 je kar ql, dobra slika.Philips 718 identična slika, celo na od blizu izgleda manj neki artifaktov na robovih. Mu dam dva punta več kot LGju Hisense A85K izgleda tudi OK, tam kot LG nekje, za odtenek slabši, osebno bi preživel že zato ker je cenejši.
LG B3 nisem videl.

Spominjaš me na "edija45" in njegove muke:
https://slo-tech.com/forum/t698783/p821...


Res si smešen s temi linkom.. Eden napiše, da ni zadovoljen pa še to s par let starim Philipsom, in sedaj po tvoje se ne sme nihče odločit za Philipsa.

Enostavno ne razumeš ali se delaš neumnega, da povsem vsi uporabniki nikoli ne bodo zadovolnji z določenim televizorjem..! Pa ne glede na znamko televizorja.
««
536 / 536
»
»»