» »

Zakaj Ikea?

Zakaj Ikea?

Temo vidijo: vsi
««
12 / 15
»»

mancini ::

bambam20 je izjavil:

LapD je izjavil:



V kakšni embalaži pa pride Markus, predvidevan da ni sestavljen in da bi šel komot v avto?


Stol je v kartonski embalaži, razstavljen, tako, da gre komot v vsak avto.


Tudi če si ga greš kupit osebno v trgovino, ga dobiš v škatli in ne sestavljenega. Tudi popoln anti talent ga spravi skupaj v pol urce

Greg91 ::

Dosan je izjavil:

Greg91 je izjavil:

Ima morda kdo izkušnje s tem stolom?


Na hitro potestiran v Ikei glede na Markusa. Prvi vtis veliko bolj udoben, predvsem zaradi ledvenega dela, ki je nastavljiv (naj me kdo popravi, če ima Markus tudi ta del nastavljiv, ni mi zgledalo da se da).
V vsakem primeru priporočam da sprobaš v živo, mogoče ti pa Markus vseeno čisto odgovarja, pa je samo moj križ čuden. :D


Hvala za info. Bom potestiral ob prvi priložnosti.

LeQuack ::

Dva majhna artikla ki sta na zalogi sem dal za prevzem v LJ in mi da za prevzel šele čez 8 dni možnost? A so te res na glavo padl al kaj jim je?
Quack !

darkolord ::

Kdo "te"? Tvoji sodržavljani, ki preveč nakupujejo?

LeQuack ::

darkolord je izjavil:

Kdo "te"? Tvoji sodržavljani, ki preveč nakupujejo?

Ne, IKEA ki rabi 8 dni da premakne 1kg stvar iz trgovine na parkirišče.
Quack !

darkolord ::

Ta tvoj 1 kg je samo eden od stotisočih kilogramov, ki jih morajo premakniti.

LeQuack ::

Ne vem zakaj odprejo trgovino če ne zmorejo naročil enega manjšega mesta.
Quack !

darkolord ::

Misliš ene manjše države?

Pa kdo pravi, da ne zmorejo? Očitno jim laufa ...

LeQuack ::

Ja samo zgubljajo naročila, jaz bom šel zdaj raje drugam pogledati kot da čakam 8 dni, ali pa še dlje po pošti najbrž.
Quack !

matobeli ::

Valda se je slovencem odtrgal če je samo 8 dni za čakat na novo kuhno.

MadMen ::

LeQuack je izjavil:

Ja samo zgubljajo naročila, jaz bom šel zdaj raje drugam pogledati kot da čakam 8 dni, ali pa še dlje po pošti najbrž.

Ikea pa v jok pa na drevo. Dejstvo je, da ne morejo načrtovati infrastrukturo/zaposlene samo za začetni naval, zato prihaja do tega. Ko se bo situacija umirila, se bodo tudi dostavni roki skrajšal...

GregiB ::

Zadeva kaže enake simptome, kot pred leti odprtje prve restavracije Burger King-a v BTCju... Gužva za znort, tolk, da niso začel rezervacij pobirat... Pa potem...? Pač, treba začetno evforijo prebolet...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Invictus ::

matobeli je izjavil:

Valda se je slovencem odtrgal če je samo 8 dni za čakat na novo kuhno.

Ko jo Rutar dobavi v 8 mesecih, pa doživijo orgazem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMen ::

Ko smo že pri kuhinjah, kakšen je postopek nakupa, če si dizajn narediš preko spleta? Da bi preko aplikacije šel tudi na checkout pa ne gre, samo generira ti seznam vseh artiklov v dizajnu.

floyd1 ::

LeQuack je izjavil:

Dva majhna artikla ki sta na zalogi sem dal za prevzem v LJ in mi da za prevzel šele čez 8 dni možnost? A so te res na glavo padl al kaj jim je?

Vedno lahko greš v trgovino, če se ti mudi. V osterreichu sem take nakupe "malenkosti" vedno rešil zelo enostavno. Tja itak moraš iti v vsakem primeru. Torej greš noter pri blagajnah (pravi balkanc :))), vzameš v 15 minutah kar rabiš (skladišče je takoj za blagajnami) in potem na blagajno in ven. Redkokdaj sem hodil skozi celo trgovino. Pol ure proti 8 dnem? Vsaj za razmislit je.
Je pa res, da je včasih na blagajnah bila nora gneča. Vprašanje pa je, če na prevzemu spletnih naročil ne bo podobno...

buttcrack ::

kaj boš pa na granici reku hojskom?

njyngs ::

Čakali smo xy let na Ikeo, zdaj pa par baletk jamra, ker mora počakat par dni na svoje naročilo. Pizda je folk postal prismojen in razvajen.
Ko pa grem v Lesnino, pa je za 90% kosov treba čakat 3-6 mesecev. Tisto ni težava?

vnetidebater ::

ejresnevem je izjavil:

Sem zasledil na enem drugem forumu, se zdi zanimiva tema, pa so res zelo skromni odgovori...

Torej, da brez prilaščanja zaslug (vsaj z moje strani, čisto iskreno):

če kupujete, zakaj kupujete v ikei? se splača?
je precej ugodno, kakšna pa je kakovost?
zakaj se to tako težko čaka v sloveniji?
v čem imajo prednost pred drugimi?
se splača pisarniško robo nabavit tam?
kaj pa, če imaš majhne (in ne tako majhne) otroke?


Kaj v primerjavi z Lesnina, Moemax, Rutar, Dipo, itn?


Kupujemo povsod, vzamemo pa kar je najbolj univerzalno.
Ikea ima vse elemente nekako univerzalne..take da jih lahko zmešaš z bilokaterih pohištvom bilokakšne barve.

Lesnina ima lepo pohištvo ampak vedno morajo neko svojo teksturo/barvo tlačit notri tako da ga je precej težko lepo skombinirati z že obstoječim pohištvom.

Kvaliteta Ikeje je .... slaba, če kupiš poceni (če je ceneje kot Lesnina). Če pa kupiš izdelek, ki je cenovno primerljiv tistemu iz Lesnine pa mislim da je kvaliteta nekje tam tam.

njyngs je izjavil:

Čakali smo xy let na Ikeo, zdaj pa par baletk jamra, ker mora počakat par dni na svoje naročilo. Pizda je folk postal prismojen in razvajen.
Ko pa grem v Lesnino, pa je za 90% kosov treba čakat 3-6 mesecev. Tisto ni težava?


Če je kdo čakal je pač trapast. 3 Ikeje imamo hudo blizu...Avstrija, Italija in Hrvaška. Zakaj bi čakal kdorkoli toliko let?

Zgodovina sprememb…

zadetek ::

Kako je pri nas v Ikei s tistimi poceni racunalniskimi mizami ki so popularne v tujini linnmon plata + predalniki ? na spletu skoraj nic ni samo meterske, jih je kdo opazil v trgovini

njyngs ::

vnetidebater je izjavil:

njyngs je izjavil:

Čakali smo xy let na Ikeo, zdaj pa par baletk jamra, ker mora počakat par dni na svoje naročilo. Pizda je folk postal prismojen in razvajen.
Ko pa grem v Lesnino, pa je za 90% kosov treba čakat 3-6 mesecev. Tisto ni težava?


Če je kdo čakal je pač trapast. 3 Ikeje imamo hudo blizu...Avstrija, Italija in Hrvaška. Zakaj bi čakal kdorkoli toliko let?

Nisi razumel sporočila, ki ga nosi post.

tomaz- ::

pa saj se morajo v vsaki podobni temi oglasit vsaj tri baletke, ki jim "svaka dlaka smeta" - nekaj se bo že našlo, če ni masiva, je pa par dni za čakaaaaaaaat. Jp, kar dugam, drugje se dobi takoj :D:D

skyline ::

MadMen je izjavil:

Ko smo že pri kuhinjah, kakšen je postopek nakupa, če si dizajn narediš preko spleta? Da bi preko aplikacije šel tudi na checkout pa ne gre, samo generira ti seznam vseh artiklov v dizajnu.


Hočeš sam montirat?

Sicer priporočam Hišnik Janez iz Mengša - pošlješ nakupno listo, nabavijo, pripeljejo in zmontirajo.

Ganon ::

Paketna dostava
Za naročila do 15 kg in določenih mer je cena za:

cono 1 - 4,99 €
cono 2 - 7,99 €

Za naročila od 15 kg do 30 kg in določenih mer je cena za:

cono 1 - 5,99 €
cono 2 - 9,99 €


Kaj so za njih "določene mere"? Pravkar sem izbral 5kg težko stvar in mi želijo zaračunati 30 evrov poštnine. So nori?

LeQuack ::

So nori ja.
Quack !

VeganCyclist ::

Mene je moja nasrala, da sva komplet spalnico kupla v Ikeji. Stran vržen dnar. Na nočno omarco sem dal kozarc vode in je iverka odstopila. Pa sploh ni blo nič polito. Mal kondenza. Pojstla je zdrzala eno leto. Prečke polomlene, vijake je vn vrglo, ... Komoda ma tok smotane predale, da nič ne spraviš notr. Čist Mcdonalds scena. Zgleda velika, potem pa v vsak predal lih da ne en pulovar spraviš. Uglavnem obup. Najhuj pa je, da sploh ni pocen. Uglavenm, jest to pri prvem dnarju vržem ven. Mam tut par stvari iz Jyska in menim, da so stvari bolše kvalitete. Pol pike,.. ampak so.

Invictus ::

Si bil šparoven, pa nisi kupil boljše robe v Ikei,..
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bauci ::

Vprašanje za nekoga, ki je že naročil in prevzel robo.
Ko sem naročil, sem dobil mail, da je prevzem 31.03.. Na internetnih straneh pa piše, da pošljejo še en mail, ko je roba pripravljena. Ali grem jutri iskat ali čakam na mail? Sem klical na Ikeo pa mi punca ni znala odgovoriti.

darkolord ::

Ganon je izjavil:

Kaj so za njih "določene mere"? Pravkar sem izbral 5kg težko stvar in mi želijo zaračunati 30 evrov poštnine. So nori?
Če gre na pošto, je zgornji cenik. Če je preveliko, pa 30 eur.

LeQuack ::

Za 30€ imaš pri nas že prevoze iz Avtrije ali Italije, tako da to da ti 30€ računajo za lokalno dostavo par km je odiranje.
Quack !

matobeli ::

Nekaj so mogli dvignit, ko sem ob odprtju zložil en kup v košarco je blo okol 15.

30je pa res mal pretiran.

6151 ::

bauci je izjavil:

Vprašanje za nekoga, ki je že naročil in prevzel robo.
Ko sem naročil, sem dobil mail, da je prevzem 31.03.. Na internetnih straneh pa piše, da pošljejo še en mail, ko je roba pripravljena. Ali grem jutri iskat ali čakam na mail? Sem klical na Ikeo pa mi punca ni znala odgovoriti.


Čakaj na potrdilo, tisto je predviden datum
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

bauci ::

Hvala!

Tatankas ::

VeganCyclist je izjavil:

Mene je moja nasrala, da sva komplet spalnico kupla v Ikeji. Stran vržen dnar. Na nočno omarco sem dal kozarc vode in je iverka odstopila. Pa sploh ni blo nič polito. Mal kondenza. Pojstla je zdrzala eno leto. Prečke polomlene, vijake je vn vrglo, ... Komoda ma tok smotane predale, da nič ne spraviš notr. Čist Mcdonalds scena. Zgleda velika, potem pa v vsak predal lih da ne en pulovar spraviš. Uglavnem obup. Najhuj pa je, da sploh ni pocen. Uglavenm, jest to pri prvem dnarju vržem ven. Mam tut par stvari iz Jyska in menim, da so stvari bolše kvalitete. Pol pike,.. ampak so.


ikea kuhinja sr razred stara 8 let, spalnica sr. razred 6 let, en kup drugih omar starih od 1-5 let. vse kot ob nakupu.
nevem v kateri ikei si ti kupoval?

VeganCyclist ::

Tatankas je izjavil:

VeganCyclist je izjavil:

Mene je moja nasrala, da sva komplet spalnico kupla v Ikeji. Stran vržen dnar. Na nočno omarco sem dal kozarc vode in je iverka odstopila. Pa sploh ni blo nič polito. Mal kondenza. Pojstla je zdrzala eno leto. Prečke polomlene, vijake je vn vrglo, ... Komoda ma tok smotane predale, da nič ne spraviš notr. Čist Mcdonalds scena. Zgleda velika, potem pa v vsak predal lih da ne en pulovar spraviš. Uglavnem obup. Najhuj pa je, da sploh ni pocen. Uglavenm, jest to pri prvem dnarju vržem ven. Mam tut par stvari iz Jyska in menim, da so stvari bolše kvalitete. Pol pike,.. ampak so.


ikea kuhinja sr razred stara 8 let, spalnica sr. razred 6 let, en kup drugih omar starih od 1-5 let. vse kot ob nakupu.
nevem v kateri ikei si ti kupoval?


Lej zarad mene. Ikea je dno pohistvene proizvodne. Pomoje je vecini folka to ze kristalno jasno. Ugibam,..ampak pomoje navala na to stacuno ne bo.

ripmork ::

VeganCyclist je izjavil:

Ikea je dno pohistvene proizvodne. Pomoje je vecini folka to ze kristalno jasno. Ugibam,..ampak pomoje navala na to stacuno ne bo.

Dno pohištvene proizvodnje je v vsaki pohištveni trgovini, če kupiš najcenejši pofl :) Naval je bil kar konkreten, kolikor sem slišal. Kakšna je situacija trenutno ne vem, imam pa že nekaj manjših stvari za kupit tam, pa sam čakam, da se mal "spuca" evforija prvih mesecev. Pa tudi sicer ne maram bit early-adopter :))

Večkrat sem se vračal razočaran iz slovenskih pohištvenih trgovin in na koncu vedno pristal v Ikei (izkušnje že opisane v tej temi). Mnogi ki jih poznam, prav tako. Ni perfektno, je pa več kot "good enough". Zdaj pa še čez mejo ni več treba lazit. Glede na uspeh ki ga imajo, očitno nekaj prav delajo.

Mike_Rotch ::

Ikea je dno pohistvene proizvodne.


Ker? Kaj točno te moti?

Pac-Man ::

bauci je izjavil:

Vprašanje za nekoga, ki je že naročil in prevzel robo.
Ko sem naročil, sem dobil mail, da je prevzem 31.03.. Na internetnih straneh pa piše, da pošljejo še en mail, ko je roba pripravljena. Ali grem jutri iskat ali čakam na mail? Sem klical na Ikeo pa mi punca ni znala odgovoriti.

Sem imel podobno situacijo ob otvoritvi, brez potrditve ne hodi tja. Malo s(m)o se lovili po telefonih, da so me dali preko vrste in sem lahko prevzel, ker sem bil ravno v LJ. Bo pa problem, če robe ni v trgovini.

BTW, punce so bile skoraj preveč prijazne, me zanima če je mesec kasneje podobno ali imajo že "pun kufr" strank :)
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

bauci ::

Sem danes dobil obvestilo - še dobro, da pred lockdownom :).
Punce so še zmeraj prijazne samo dobil sem občutek, da ne vedo vsega oz. niso sigurne kakšen je pravilen odgovor.

Old Spice ::

Ima kdo izkušnje z Ikeja mikrovalovnimi?

Gledam tole: https://www.ikea.com/si/sl/p/tillreda-m...

Baje jih dela Whirlpool. Nimam pojma kaj to pomeni iz stališče kvalitete izdelave in funkcije?

matobeli ::

Kolkor vem z napravami ni blaznih težav, spet pa niso nek hud presežek.

Če ti je dizajn všeč vzemi, v tem cenovnem razredu bistvenih razlik ne bo.

SebyDiamant ::

zadetek je izjavil:

Kako je pri nas v Ikei s tistimi poceni racunalniskimi mizami ki so popularne v tujini linnmon plata + predalniki ? na spletu skoraj nic ni samo meterske, jih je kdo opazil v trgovini



Tak predalnik imam jaz na sredini pri 5,5m dolgi mizi ( 2 kuhinjski delovni plošči), na straneh pa po 2 nogi. Predalnik je zakon, iz te plošče pa sem lani podstavek za jaslice naredil ;)
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL

jshadlsa232 ::

zadetek je izjavil:

Kako je pri nas v Ikei s tistimi poceni racunalniskimi mizami ki so popularne v tujini linnmon plata + predalniki ? na spletu skoraj nic ni samo meterske, jih je kdo opazil v trgovini


Linmon plate razen 100cm ni niti v Avstriji, verjetno posledica corone in stanja zalog. Alex predalnika sploh ni pri nas, v Avstriji pa so ze omejene kolicine dolocenih modelov.

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Old Spice je izjavil:

Ima kdo izkušnje z Ikeja mikrovalovnimi?

Gledam tole: https://www.ikea.com/si/sl/p/tillreda-m...

Baje jih dela Whirlpool. Nimam pojma kaj to pomeni iz stališče kvalitete izdelave in funkcije?


Naredi si uslugo in počakaj Hofer ali Lidel nekdo ima za 10 eur več zelo hudo mikrovalovko vsake toliko ima znanec ne more prehvaliti, pa še zgleda.

LeQuack ::

A je potem IKEA še aktualna ali so sedaj brez zaloge in dejanska prazna trgovina?
Quack !

urosz ::

prvi ruker je najbrž mimo, slovenci pograbli vse kar je bilo vredno in kaj ne. zdaj pa restock in neko normalno stanje naprej.

LJ ni prva trgovina ki jo je Ikea odprla po svetu pa da je prva v državi. vejo ka pričakovati in kako postopati

Gregor P ::

Priložnost za naše IT-jevce; naj jim nekdo končno ponudi sistem, ki bo avtomatično prepoznal njihovo Ikea Family kartico v katerikoli trgovini po svetu:D Čisto vsakič se morajo prodajalke matrati z ročnim vtipkavanjem kode tuje kartice, ker je sistem avtomatično ne sprejme (edino kjer deluje, je v matični državi, kjer si jo prvič vzpostavil; v vseh drugih državah pa potem ne gre - vsaj po mojih izkušnjah iz štirih držav).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

darkolord ::

Ali pa narediš novo?

Mislim, da ni zelo veliko takih, ki bi kupovali v več državah, ko je sedaj pri nas na voljo ...

BuDi79 ::

urosz je izjavil:

prvi ruker je najbrž mimo, slovenci pograbli vse kar je bilo vredno in kaj ne. zdaj pa restock in neko normalno stanje naprej.

LJ ni prva trgovina ki jo je Ikea odprla po svetu pa da je prva v državi. vejo ka pričakovati in kako postopati
Vseeno jim ni šlo najbolje. Pa ni kriva ljubljanska Ikea, imeli so dober plan glede na izkušnje v tujini - potem pa ni bilo dostav iz tujine. Nekatere dostave so jim zamujale v trgovino tudi 14 dni glede na roke. Dejansko je bila precej bolj prazna kot so računali in tudi danes zadeve niso povsem normalizirane. V bistvu imajo srečo da deluje samo z delom zmogljivosti ker bi bil sicer polom - in to tudi mirno povejo vsi zaposleni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Invictus ::

darkolord je izjavil:

Ali pa narediš novo?

Mislim, da ni zelo veliko takih, ki bi kupovali v več državah, ko je sedaj pri nas na voljo ...

Bomo, ko se bodo stvari normalizirale, ker tujina več ponuja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KAVINSKY ::

urosz je izjavil:

prvi ruker je najbrž mimo, slovenci pograbli vse kar je bilo vredno in kaj ne



Rezervacijo za 2 dobiš že za današnji dan. Prej si čakal kakšne 10 dni. Notri si bil kot sardine.
««
12 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opremljanje stanovanja, kako priti čez z nekim srednjim budgetom in pa dokaj kvalitet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
719484 (688) Gogo
»

Poceni a vseeno v redu kuhinja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12110814 (921) miha98
»

Kje kupiti spalnico?

Oddelek: Loža
349075 (5159) klekej
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346971 (5538) NikolormousB
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227392 (24881) root987

Več podobnih tem