» »

Leto dni pozneje Windows 7 še noče umreti

1
2
3

Zimonem ::

e. Vim/Neovim, Tmux, Ranager, Git, ZFS, jaili, vm-i,.
l33t. jaz na windowzah teh stvari sploh videl nisem. kje lahko začnem?

Master_Yoda ::

Kritizirate Windows 10, na telefonih pa uporabljate, skoraj brez izjem ANDROID, večjega bloatware-a ni na svetu. Kritizirate nas, ki vztajamo na WP pa smo zaščiteni pred vso svinjarijo, ki vam jo vsiljujejo proizvajalci telefonov, operaterji in Google.


Ne, ker imam custom ROM, kjer nimam svinjarije od proizvajalca, operaterja in google spyware services.
Dovie'andi se tovya sagain.

Pimoz ::

Ne, ker imam custom ROM, kjer nimam svinjarije od proizvajalca, operaterja in google spyware services.

Imaš pa SIM od operaterja na kateri lahko teče izjemno zanimiv software nad katerim nimaš popolnoma nobenega nadzora ali celo možnosti monitoringa.

Master_Yoda ::

Od kdaj je SIM kartica mini racunalnik na kateri tece katerikoli software ? In ce je to slucajno mogoce, jo ima tudi on na Windows phone-u.
Dovie'andi se tovya sagain.

Pimoz ::

SIM kartica JE mini računalnik :)
Slides: https://www.defcon.org/images/defcon-21...

Master_Yoda ::

DId not know that. Ampak vseeno moja replika drzi - ker jo ima v tem primeru tudi on na windows phone-u.
Dovie'andi se tovya sagain.

Pimoz ::

V tem se pa strinjava :)

Machete ::

petrus je izjavil:

Nekateri potrošniki še vedno pijejo staro coca colo, ko pa je na policah že nova, boljša cola!
Sem mislil da morajo plačljive novice biti označene? To se bere kot native advertising.
Dodajte te vsaj kakšno kodo za popust pri nakupu Windowsov 10, če se že greste...


Mene je res branje te novice prepričalo, da sem zavrgel Linux in tekel naklikat nakup Windows 10. Resno. Majkemi. Moč reklam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ngc2392 ::

evo, ngc2392 se je pojavil in pazi to...popolnoma se strinja. izboljšave SO, ampak včasih niso vredne...vemo kaj. in ne tiščim glave v pesek. le prijazno poudarjam, da kljub vsem ohinsploh izboljšavah še vedno pride do napak, ki niso vredne 5 let stalno razvijajočega se sistema. o namernih napakah sem pa ironično mislil. kar pa včasih ni daleč od resnice.
skratka...dovolj imam. da zaključim z moje strani:
- strinjam se, da je desetka popolnoma nov (akhm) sistem
- pripombe imam le čez preko k...a narejene zadeve pri posodobitvah in še kje
- desetka čisto lepo deluje, kadar deluje
- navadni uporabniki so lahko čisto srečni, ker imajo desetko
United We Stand, Divided We Fall

Pimoz ::

le prijazno poudarjam, da kljub vsem ohinsploh izboljšavah še vedno pride do napak, ki niso vredne 5 let stalno razvijajočega se sistema.

IT'S SOFTWARE!

Jarno ::

Windows 10 je odlična zadeva kot standarizirana platforma za uporabnika in prav tako za razvijalce programske opreme.
Pri vsem skupaj mi je všeč, da so na recimo univerzah zaposleni solidni kadri, ki nazorno proučujejo komunikacijo med računalnikom z nameščeno desetko in MS strežniki, po potrebi lahko vse skupaj servirajo politikom.

To, da Windowsi pošiljajo poročila o sesutju programa k MS-ju, ni slaba zadeva, ker je debuganje iz časov Sedmice napredovalo in veš, da je možna tudi komunikacija med MS in providerjem gonilnikov itd. Nekaterim npr. ni všeč in se na to obešajo.

Po letih uporabe Sedmice ne bi šel nazaj, ker malce razgledana oseba brez težav zavoha, da jo je že povozil čas oz. v Win 10 vložene napore.

Poled tega veš, da velja pravilo 'Windows first' in se bodo gonilniki prioritetno najprej pilili na desetko. In tako naprej.
#65W!

Master_Yoda ::

Povozil cas :| ... Jebes taksen napredek da moras za en setting namesto 2 klika sedaj 10 klikov skozi ta glup UI, ki je prirejen za tablice.


To, da Windowsi pošiljajo poročila o sesutju programa k MS-ju, ni slaba zadeva, ker je debuganje iz časov Sedmice napredovalo in veš, da je možna tudi komunikacija med MS in providerjem gonilnikov itd. Nekaterim npr. ni všeč in se na to obešajo.


A to da ti po defaultu vklopijo "Typing and ink suggestions" kar je dejansko keylogger je za debugiranje, in ga ni mogoce se za kaj drugega izkoristiti.
Pa se ena stvar ki me moti pri W10, ampak je bila prisotna za v W7: 90% stvari laufajo pod enim procesom svchost. da ja nebi enostavno v task managerju videl kaj tocno laufa noter :8). Na eni masini mi cez 20 teh svchost procesov laufa. Za koji k* ?
Ali pa windows update servis, ki ima helper service zraven, tako da ce update servis disablas ga helper nazaj enabla (in tega helperja ne gre disablati) - a si ti lastnik racunalnika ali MS ? MS meni da so oni izgleda. Ja vem da lahko avtomatske update disablas v policy editorju ampak vseeno ...
Dovie'andi se tovya sagain.

ngc2392 ::

pimoz: prijazno nehaj s to bedarijo "it's a software". deset let so pacali popravke za sedmico in naredili sp1 in sp2 in začuda nista nikoli naredila takih težav, kot 1809 recimo. in tudi nehaj, da je desetka popolnoma in čisto na novo spisana koda. ki nima čisto popolnoma nič skupnega z sedmico.
skratka, če bi to rekel za en software, ki so ga ravnokar potisnili iz alfa verzije, bi ti recimo verjel. a po 5 letih žokanja..da trikrat zaustaviš prenose popravka? ne, hvala za tak software :)
ne, osebno na moji mašini nisem imel težav pri prehodu iz 1803 na 1809. niti ne na 1903. imel sem jih pa pri drugih.
United We Stand, Divided We Fall

techfreak :) ::

Definitivno ni opravicila za brisanje datotek pri 1809, ker bi problematicne situacije, kjer se je brisanje zgodilo, morali potestirati, in ujeti te tezave. Se vedno je pa Windows 10 najnaprednejsa, najvarnejsna, naj______, itd. verzija Windows OSa. Ni perfektna, je pa definitivno precejsna izboljsava glede na Windows 7.

solatko ::

ngc2392 - Imaš pametni telefon? Ta ve o tebi več kot ti pa še kdo zraven in potem ti gre na živce aktivna komunikacija z M$, joke!8-)
Delo krepa človeka

solatko ::

Master_Yoda - In sedaj si varen, čist, ha, ha, ha,..... Android je sluzast, kdor koli hoče, več ve o tebi, kot ti sam, ha, ha, ha.:))
Delo krepa človeka

ngc2392 ::

solatko, ne skrbi. ga imam, pa imam vse uradne zadeve od gugla izklopljene. glih hekat se pa ne bom učil, da izklopim celoten sistem. ker potem grem raje na kako staro nokio.
pa tudi pri malem mehkem poskrbim, da gre čimmanj od mene ven. četudi z uradno verzijo sistema.
lej, če že kupim sistem, ne kupim tudi pravico malega mehkega, da mi gleda v gate. karkoli je že tam :)
United We Stand, Divided We Fall

Pimoz ::

prijazno nehaj s to bedarijo "it's a software"

Ampak je. Kar pomeni, da bodo bugi. Lahko milejši, lahko hujši. Bug free software is a myth.
in tudi nehaj, da je desetka popolnoma in čisto na novo spisana koda

Ni. Ampak! Kateri del je bil popravljen, dopolnjen, kateri na novo spisan, kje so bile stvari čisto na novo dodane in kje je bil samo popravljen string da ima piko na koncu. Te informacije ima samo MS. In te "popravke" in "novitete" so ti pripravljeni dati samo za € in v paketu, ki se mu reče Windows 10. Niso socialna ustanova, da bi bilo kakorkoli drugače.
Težava pri update 1809 ni bil Windows 10 kot tak in vsa koda pred njim; ampak update 1809. Enaka, podobna ali celo hujša napaka bi se lahko zgodila tudi pri update Windows 7.
Pa se ena stvar ki me moti pri W10, ampak je bila prisotna za v W7: 90% stvari laufajo pod enim procesom svchost. da ja nebi enostavno v task managerju videl kaj tocno laufa noter

V Windows 10 lahko vidiš kaj teče v tem procesu. Drugače pa imaš Process Explorer od Sysinternals.

solatko ::

ngc2392 - aplikacij ostani zdrav, banka, kartice,... nimaš na telefonu? Če je odgovor ne, potem drži tvoja trditev, če je pri enem odgovor da, imajo vsi o tebi vse, kar hočejo. Da ne govorimo o socialnih omrežjih in AV SW.
Seveda je prvo pravilo, da tistega kar nebi povedal sosedom o sebi, ni na elektronskih napravah, začenši z imenom in priimkom, ki ga sosedje sicer poznajo.

M$ pobira podatke, tako kot morajo iemet to urejeno čisto vse elektronske komponente, vendar jih ne prodajajo in tržijo, pridobiš pa jih lahko samo na osnovi sodnega naloga.

Sicer pa vsi operacijski sistemi špijaonirajo, od samega začetka, samo tehnologija in načini so napredovali, po drugi strani politika sprejema neke kvazi zahteve o zasebnosti in morajo izdelovalci SW vsaj malo obveščat uporabnike o tem in jih prositi za dovoljenje, tisto kar se dela zadaj ali pri ugasnjenih mašinah pa pač ne povedo.

Torej največ storiš sam, če daješ čim manj podatkov in pač nadzirajo na pol znano osebo.
Delo krepa človeka

techfreak :) ::

Pimoz je izjavil:

In te "popravke" in "novitete" so ti pripravljeni dati samo za € in v paketu, ki se mu reče Windows 10. Niso socialna ustanova, da bi bilo kakorkoli drugače.
Ce smo natancni, lahko za domaco uporabo brez problema neomejeno poganjas neaktiviran Windows 10, edino dolocenih UI zadev (npr. ozadja) ne mores spreminjati.

Pimoz ::

Sicer pa vsi operacijski sistemi špijaonirajo

I call bullshit.
tisto kar se dela zadaj ali pri ugasnjenih mašinah pa pač ne povedo

Pri ugasnjenih mašinah? Resno?
Ce smo natancni, lahko za domaco uporabo brez problema neomejeno poganjas neaktiviran Windows 10, edino dolocenih UI zadev (npr. ozadja) ne mores spreminjati.

Res je. Legalno pa sicer ni.
Evaluation. For evaluation (or test or demonstration) use, you may not sell the software, use it in a live operating environment, or use it after the evaluation period. Notwithstanding anything to the contrary in this Agreement, evaluation software is provided "AS IS" and no warranty, implied or express (including the Limited Warranty), applies to these versions.

Te pa za domačo uporabo naj ne bi nihče lovil.

zobnik ::

Ga uporabljam vsak dan win 7 prof.

ngc2392 ::

solatko, evo, herr hojs preko moje aplikacije za banko ve, kje sem in kaj delam in kaj mislim :)
kot sem rekel, skušam puščati minimalen digitalen odtis, a ker nisem heker niti se ne mislim poglabljati v drobovje androida, sem pač prisiljen uporabljati čimbolj optimiziran sistem.
ah, bomo že :)
United We Stand, Divided We Fall

Invictus ::

Master_Yoda je izjavil:

Od kdaj je SIM kartica mini racunalnik na kateri tece katerikoli software ? In ce je to slucajno mogoce, jo ima tudi on na Windows phone-u.

Dovolj za spy zadeve. Poleg tega je zraven še modul za GSM, ki ima svoj CPU in prostor za spy programčke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Android telefone omenjam samo zato, ker je taka paranoja okoli M$ "špioniranja". Je tega polno, ampak pomembno je, kaj se s temi podatki počne. Google jih prodaja, za Apple ne vemo, M$ jih ne, vejo pa itak vsi o nas vse, kar smo jim pripravljeni zaradi neznanja nuditi, tudi break-ane naprave pošiljajo na različne nealove, vse.
Delo krepa človeka

Pimoz ::

Poleg tega je zraven še modul za GSM, ki ima svoj CPU in prostor za spy programčke...

GSM moduli so že nekaj časa vključeni in del ARM procesorjev.
tudi break-ane naprave pošiljajo na različne nealove, vse.

I call bullshit. Posplošuješ. Preveč.
Google jih prodaja, za Apple ne vemo, M$ jih ne

Na isti način kot jih prodaja Google, jim prodajata tudi Apple in Microsoft ;)

solatko ::

Pimoz - Jih ne, ker ima preveč poslovnih podatkov in v vseh letih niti ene afere. Kako misliš, da bi reagirali globalisti, bančniki, farmacevti,..., če bi se šli google-ovo igro? M$ bi bil že zdavnaj pokojni, tudi Apple se verjetno teh hecov ne gre, se preveč zadev zriše in obdela gor, bi verjetno tudi bankrotiral ob takem početju.
Delo krepa človeka

Pimoz ::

Oh, kako se motiš :) Ampak prav, bom ugriznil. Torej kako misliš, da Google prodaja tvoje podatke? Imaš v mislih, da naredi seznam podatkov, ki jih nato v nekem formatu (zaradi mene lahko xlsx) proda podjetju X? Ali imaš v mislih, da gre za posredno prodajo, ko tvojih podatkov dejansko ne pokažejo drugemu podjetju ampak tvoje podatke uporabijo za npr. to, da ti prikažejo relevantne oglase?
In misliš, da dejansko bi si Google privoščil prodajo surovih podatkov drugemu podjetju? Ker se motiš. Sploh po tistem fiasku, ki ga je imel Facebook (Facebook%E2%80%93Cambridge Analytica data scandal @ Wikipedia)
In zagotavljam ti in tudi prebereš si lahko v pogodbah/sporazumih za končne uporabnike Appla in Microsoft, da oba posredno prodajata podatke na zgoraj naveden način.
Vsi se gredo isto igro. Nevem zakaj misliš, da je Google poseben.

hojnikb ::

vsak, ki ponuja zastonjsko storitve, prodaja tvoje podatke naprej.
#brezpodpisa

ngc2392 ::

Tisto, kar vemo, je včasih veliko manj strašljivo (če lohk uporabim to besedo) od tistega, kar ne vemo. no, ali pa počakamo nekaj let (in nekaj afer), da to potem izvemo :)
United We Stand, Divided We Fall

techfreak :) ::

hojnikb je izjavil:

vsak, ki ponuja zastonjsko storitve, prodaja tvoje podatke naprej.
Kar se ne pomeni, da placljivi ponudniki ne prodajajo podatkov.

Jarno ::

Ugotavljanje identitete je še vedno večplastna zadeva, razen morda pri FB-ju, ki so npr. od znanca zahtevali fotografijo osebne izkaznice. In takoj je tukaj diferenciacija med osebnimi podatki in anonimiziranimi osebnimi podatki, ker te ISP verjetno ne bo šel prodajati za trideset srebrnikov. Pri Windowsih ni tako hudo, kot naslednjo 'stopnjo' zbliževanja vsiljujejo MS račun, katerega lahko ustvariš tudi z elektranskim naslovom poljubne 'identifikacije'.
#65W!

Pimoz ::

Ne razumem zakaj mešate prodajo identitete in prodajo podatkov. S prodajo identitete se nobeno od teh podjetij ne ukvarja. S prodajo podatkov, ki lahko ali v celoti, ali pa v večji večini samo delno, predstavljajo tebe pa vsa.

WizzardOfOZ ::

WhiteAngel je izjavil:

Kolikor vidim graf, Windows Vista noče umreti? Sigurno se še kakšen Windows Millenium najde kje >:D


tiny vista je še vedno na ogromno bankomatih. (popolnoma oskubljena verzija, ki dela izredno hitro in zanesljivo)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hojnikb ::

na marsikaterem bankomatu je še xp oz. njihove embedded verzije.
In ničkoliko CNCjov in podobnih strojov, ko je še na win95 ali starejše.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Jarno ::

Pimoz je izjavil:

Ne razumem zakaj mešate prodajo identitete in prodajo podatkov. S prodajo identitete se nobeno od teh podjetij ne ukvarja. S prodajo podatkov, ki lahko ali v celoti, ali pa v večji večini samo delno, predstavljajo tebe pa vsa.


Torej je vse skupaj vihar v kozarcu vode, ker večina uporabnikov ne želi biti del neke statistike? Ne gre za prodajo identitete, tukaj sem bil dokaj specifičen, ampak za pretežno anonimizirane osebne podatke pri uporabi Windows 10. Nisem prepričan, če se pri MS baze podatkov dopolnjujejo, ko se ponudi priložnost. Pri Googlu po drugi strani vestno zbirajo še podatke o kontaktih in lokaciji, uporaba Googlovega računa kot identifikatorja pa dokaj poenostavi ciljano oglaševanje.
Zato tudi MS račun + pošiljanje podatkov, ne hvala.
#65W!

sbawe64 ::

Do katere intel/amd platforme delajo w7 x64 (oz. da se dobijo šoferji) ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kamiKaZaA ::

Na Slo-Tech v eni od tem kliknem link od uporabnika, kateri vodi na mimovrste (ključavnica-alarm za kolo), ker me je zanimalo kakšna stvar je in koliko stane. Včeraj dobim na mail od mimovrste, kjer me naslovijo z imenom in če me še vedno zanima ta ključavnica. In to me zelo moti. Takšen način profiliranja.

Pa v mimovrste se prijavim izključno, ko imam namen kaj kupiti, ves ostali čas sem odjavljen.

Zgodovina sprememb…

Oberyn ::

Master_Yoda je izjavil:

Ali pa windows update servis, ki ima helper service zraven, tako da ce update servis disablas ga helper nazaj enabla (in tega helperja ne gre disablati) - a si ti lastnik racunalnika ali MS ? MS meni da so oni izgleda. Ja vem da lahko avtomatske update disablas v policy editorju ampak vseeno ...

Samo za info, vsak servis lahko ustaviš in deaktiviraš, uporabi program Psexec64 iz paketa Sysinternal. Vendar samo za deaktiviranje update sistema se ne rabiš s tem ukvarjati, lahko ga permanentno izključiš z vsega dvema nastavitvama v group policy. Razen v Home ediciji, tam se mi zdi res ne moreš. Ne vem, zakaj bi želel update izključiti za vedno, možnost pa imaš. Za večino ostale telemetrije in veliko drugega, pa investiraš 3 minute za klikanje v Shutup10 in si rešil. Strinjam se, da bi bil en velik rdeč gumb v windows settings boljši glede tega, ampak jaz jim itak ne bi zaupal. Tako da potem ko te winse malo ukrotiš po svoji meri (pa recimo še clasic shell / open shell namestiš), so odličen OS. Saj jaz sem tudi dolgo sedel na win7, ampak enkrat pa potem vseeno opaziš, da je stvar mimo.

zmaugy ::

Oberyn je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Ali pa windows update servis, ki ima helper service zraven, tako da ce update servis disablas ga helper nazaj enabla (in tega helperja ne gre disablati) - a si ti lastnik racunalnika ali MS ? MS meni da so oni izgleda. Ja vem da lahko avtomatske update disablas v policy editorju ampak vseeno ...

Samo za info, vsak servis lahko ustaviš in deaktiviraš, uporabi program Psexec64 iz paketa Sysinternal. Vendar samo za deaktiviranje update sistema se ne rabiš s tem ukvarjati, lahko ga permanentno izključiš z vsega dvema nastavitvama v group policy. Razen v Home ediciji, tam se mi zdi res ne moreš. Ne vem, zakaj bi želel update izključiti za vedno, možnost pa imaš. Za večino ostale telemetrije in veliko drugega, pa investiraš 3 minute za klikanje v Shutup10 in si rešil. Strinjam se, da bi bil en velik rdeč gumb v windows settings boljši glede tega, ampak jaz jim itak ne bi zaupal. Tako da potem ko te winse malo ukrotiš po svoji meri (pa recimo še clasic shell / open shell namestiš), so odličen OS. Saj jaz sem tudi dolgo sedel na win7, ampak enkrat pa potem vseeno opaziš, da je stvar mimo.


Zakaj lahko zaupam nekemu Shutup 10 programu? Še nikoli nisem slišal zanj. Po drugi strani očitno ne morem zaupati niti OSu 1000 milijard vrednega podjetja. Kako lahko zaupam nekemu appu, ki mi zveni čunga lunga, ce ne morem zaupati niti najbolj mainstream OS vendorju na PCjih?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

darkolord ::

Proti paranoji ne moreš argumentirati z logiko.

Microsoft ima natančno dokumentirano, kateri podatki točno se pošiljajo in čemu služijo.

zmaugy ::

darkolord je izjavil:

Proti paranoji ne moreš argumentirati z logiko.

Microsoft ima natančno dokumentirano, kateri podatki točno se pošiljajo in čemu služijo.

Resno? Kaj naj počnem s tem linkom?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

darkolord ::

Nisem mislil tebe

Mike_Rotch ::

kow je izjavil:

Ne vem. Se kdo spozna na operacijske sisteme? Ker zdi se, da so ze 10-15 let popolnoma mrtvo podrocje in ni vec nobenega napredka.
OS posodobis le, ker te prisilijo, ker ukinejo varnostne popravke.


Izboljšave zadnjih cca. 10, 15 let, ki vsaj meni konkretno spremenijo način uporabe oz. dvignejo produktivnost:

- Auto save dokumentov
- Boljši UI z boljšo podporo za window management, več virtualnih namizji, app launcher itd.
- Integracija v ekosistem. Airdrop, copy/paste med napravami, continuity, sidecar... Še par let nazaj je bila tole znanstvena fantastika, danes pa nekaj, kar ti lahko prihrani ogromno časa in živcev.
- Boljši security (filevault, password management itd)
- Boljši performance. OS zna bistveno boljše delati z SSDji (nov FS), RAMom itd, grafiko (Metal API)...
- Cel kup UX izboljšav. Dark mode oz. dinamično prilagajanje teme sistema, wallpaperjev, nightshift, boljši notification center, hitrejše spreminjanje osnovnih nastavitev, stacks, screenshot markup tool...
- Spotlight je hitrejši, bistveno bolj zmogljiv.
- Nadzor nad družinskimi accounti, starševski nadzor, deljenje datotek, lokacije med družinskimi člani s Find My.
- Screen time
- Widgeti
- Podpora za iOS in iPad OS aplikacije

Pa sigurno sem spregledal še en kup stvari in izboljšav pod pokrovom.

Kar se mene tiče je napredek ogromen.

Pimoz ::

Pozabil si omeniti, da govoriš o Apple ekosistemu. Vsaj kolikor opazim kar si naštev, poznam ga ne preveč dobro.

Mike_Rotch ::

Ja, govorim konkretno za Mac OS, ki ga najbolj poznam in je večino časa moj daily driver. Ampak razlika je očitna (mogoče še bolj) tudi med Win 7 in Win 10.

Jirzy ::

Jaz bi dodal se
- zgodovino clipboarda
- snap oken v cetrtino zaslona (W7 zna samo na pol)
- ko das okno na 50% ekrana, ti 10 ponudi programe, ki jih opcijsko da na drugo polovico
- RDP zna delat z vec ekrani
- ze omenjeni virtualni desktopi
- verjetno sem se kaj pozabil

Sssaga ::

d4vid je izjavil:

Jaz na PCju v delavnici še vedno poganjam Win7 in jih mislim, dokler ne crkne PC.
Ima core2duo in 4 GB rama, dodal sem mu SSD in zadeva leti za vse kar rabim, to pa je predvsem slicanje modelov za 3D tiskalnik in v prihodnosti za poganjanje CNCja.
Pa za glasbo/radio je čist super.

Da bi pa W10 gor dal mi pa ne pade na pamet.


Za industrijo je Win 7 moderen sistem. XP sistemi so še zmeraj prisotni vsepovsod, nekje zaradi zastarelosti uporabljajo še Win 95.

MrStein ::

Jirzy je izjavil:


- RDP zna delat z vec ekrani

To zna že Win7.

Sicer z nekaj "caveati":

Support for multiple monitors is available when connecting from any Windows 7/8.1/10 computer, however, there are restrictions when connecting to a computer using multi-monitor mode. When connecting to Windows 7 computers, only computers that are running Windows 7 Enterprise or Ultimate can be connected to in multi-monitor mode. When connecting to Windows 8.1, only computers that are running Windows 8.1 Professional or Enterprise can be connected to in multi-monitor mode. Both Standard and Datacenter editions of Windows Server 2008, Windows Server 2012, & Windows Server 2016 support multi-monitor mode.

Multi-monitor mode supports up to 16 monitors, with a maximum resolution of 4096 x 2048 per monitor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

darkolord je izjavil:

Kakšno nakladanje, jao.

Sprememb je na tisoče, v bistvu je zelo malo stvari, ki so sploh ostale nespremenjene.

Zanimivo, kako eni kričijo: NIČ NOVEGA, samo druga šminka
A drugi kričijo: AAA VSE JE DRUGAČE

Je kup novosti, tako pozitivnih kot negativnih. Odvisno od načina uporabe izstopajo ali eni ali drugi.

Je pa vseeno slabosti malo preveč (predvsem bugov in šlamparij, za design choices je pač stvar okusa in debate).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 noče umreti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6813277 (10122) Riff
»

Windows 10 vendarle premagal Sedmico

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
107193 (4993) zmaugy
»

Windows 10 na 300 milijonih naprav (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
541141113 (129489) japol
»

Windows 10 še ni prehitel XP-jev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9738671 (34421) zmaugy
»

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14866090 (58704) weezl

Več podobnih tem