» »

Apple in njihovo lotanje SSDjev in ostalih komponent

Apple in njihovo lotanje SSDjev in ostalih komponent

1
2
3

Mike_Rotch ::

Vidim, da si se v letu 2001. Pa 10km kabla vleces za sabo, mar ne?


Ne, jaz odprem dobro kilo težkega macbooka, ki mi dela 20 ur z enim polnjenjem. Kljub majhnemu ohišju se ventilatorji praktično nikoli ne zaženejo, tako, da pogosto čiščenje in oljenje ventilatorjev ni potrebno.

Podobno zmogljivega prenosnika s podobnimi lastnostmi trenutno ne dobim, še posebej ne za tako nizko ceno. Konkurenca, ki je vsaj približno primerljiva pa ima prav tako zalotan SSD in RAM.

murrieta ::

Mike_Rotch je izjavil:

Vidim, da si se v letu 2001. Pa 10km kabla vleces za sabo, mar ne?


Ne, jaz odprem dobro kilo težkega macbooka, ki mi dela 20 ur z enim polnjenjem. Kljub majhnemu ohišju se ventilatorji praktično nikoli ne zaženejo, tako, da pogosto čiščenje in oljenje ventilatorjev ni potrebno.

Podobno zmogljivega prenosnika s podobnimi lastnostmi trenutno ne dobim, še posebej ne za tako nizko ceno. Konkurenca, ki je vsaj približno primerljiva pa ima prav tako zalotan SSD in RAM.


Nemogoce, glede na to, da moras kot alternativo sicer vlaciti okrog 3kg laptop in se 3kg baterij in, da to primerjas s svojim macbookom, mora biti tezak vsaj 3kg in debel 20cm, saj uporabljas tehnologijo nekje iz leta 2000, mogoce raje iz 1990.

Glede na to, da se ti ventilatorji nikoli ne pozenejo imas ali ze zabasane, ali pa uporabljas laptop, ki je veliko prevec zmogljiv za tvoje potrebe, posledicno je trg verjetno poln laptopov, ki delujejo bolje od tega, ki ga imas - glede na tvoje potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

shadeX ::

Saj ne prepricujem ljudi z nizko samozavestjo, ki jo flikajo z poistovetanjem z brandom.


Žalostno ker misliš da večina ljudi kupuje Apple zato da si dvigujejo samozavest.

Ucim DRUGE ljudi, da se bojo zavedali, kdo je oseba, ki edina v celem lokalu vrze laptop na mizo. Da se ji bodo posmehovali, upraviceno.


In zakaj to tebe tako moti, kaj drugi počnejo in kupujejo? S čim ti tip z Macbookom na mizi škodi? Poznaš njegovo situacijo, zakaj sploh uporablja Macbook?

Kolega s portugalske, anti Apple popolnoma, programira več ur na dan v Starbucksu na Macbooku, ker:

1. Je laptop od firme
2. Ker baterija zdrži 15 ur in več, in lahko opravlja svoje delo.

Pravi da ga je SRAM (ker je pač anti apple), ampak drugače ne gre.

Usmeri energijo raje vase, kot pa v druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

murrieta ::

shadeX je izjavil:

Saj ne prepricujem ljudi z nizko samozavestjo, ki jo flikajo z poistovetanjem z brandom.


Žalostno ker misliš da večina ljudi kupuje Apple zato da si dvigujejo samozavest.

Ucim DRUGE ljudi, da se bojo zavedali, kdo je oseba, ki edina v celem lokalu vrze laptop na mizo. Da se ji bodo posmehovali, upraviceno.


In zakaj to tebe tako moti, kaj drugi počnejo in kupujejo? S čim ti tip z Macbookom na mizi škodi? Poznaš njegovo situacijo, zakaj sploh uporablja Macbook?

Kolega s portugalske, anti Apple popolnoma, programira več ur na dan v Starbucksu na Macbooku, ker:

1. Je laptop od firme
2. Ker baterija zdrži 15 ur in več, in lahko opravlja svoje delo.

Pravi da ga je SRAM (ker je pač anti apple), ampak drugače ne gre.

Osredotoči se raje nase, kot pa na druge.


Ena ptica se ne prinese pomladi.

V drugo, ne bom vec ponavljal, s podpiranjem Appla njegovi uporabniki svinjajo celotno trzisce s produkti, ki so enako v kurcu, se pa morajo pojavljati zaradi konkurencnosti. Na koncu bos dobil samo se sranje.

Pac ne gledas dovolj dalec, podobne sem poslusal tudi ze o privacyu in subscription modelih softwarja 20 let nazaj na slo-techu. In tudi tokrat se bo izkazalo, da imam prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Mike_Rotch ::

Glede na to, da se ti ventilatorji nikoli ne pozenejo imas ali ze zabasane, ali pa uporabljas laptop, ki je veliko prevec zmogljiv za tvoje potrebe, posledicno je trg verjetno poln laptopov, ki delujejo bolje od tega, ki ga imas - glede na tvoje potrebe.


Ne, to pomeni, da je Apple naredil čip, ki praktično ne potrebuje aktivnega hlajenja.

Sicer se strinjam, da bi mi povsem zadoščal tudi Air, ki sploh nima ventilatorja, ampak ga ni bilo na zalogi, ko sem kupoval.

V drugo, ne bom vec ponavljal, s podpiranjem Appla njegovi uporabniki svinjajo celotno trzisce s produkti, ki so enako v kurcu. Na koncu bos dobil samo se sranje.


Aha, torej so drugi proizvajalci tako nemočni in nesposobni, da ne znajo ponuditi drugačne rešitve?

murrieta ::

Mike_Rotch je izjavil:

Glede na to, da se ti ventilatorji nikoli ne pozenejo imas ali ze zabasane, ali pa uporabljas laptop, ki je veliko prevec zmogljiv za tvoje potrebe, posledicno je trg verjetno poln laptopov, ki delujejo bolje od tega, ki ga imas - glede na tvoje potrebe.


Ne, to pomeni, da je Apple naredil čip, ki praktično ne potrebuje aktivnega hlajenja.

Sicer se strinjam, da bi mi povsem zadoščal tudi Air, ki sploh nima ventilatorja, ampak ga ni bilo na zalogi, ko sem kupoval.

V drugo, ne bom vec ponavljal, s podpiranjem Appla njegovi uporabniki svinjajo celotno trzisce s produkti, ki so enako v kurcu. Na koncu bos dobil samo se sranje.


Aha, torej so drugi proizvajalci tako nemočni in nesposobni, da ne znajo ponuditi drugačne rešitve?


So bili pa drugi laptopi, ampak je moral biti apple, mar ne?

Ne kupci so tako zabiti, da je ne kupujejo, ker je bolj pomemben moden dodatek kot funkcionalnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

shadeX ::

murrieta je izjavil:


Pac ne gledas dovolj dalec, podobne sem poslusal tudi ze o privacyu in subscription modelih softwarja 20 let nazaj na slo-techu. In tudi tokrat se bo izkazalo, da imam prav.


Ja, imaš probleme s prilagajanjem v življenju. Če se odločiš da te bo nekaj motilo potem te pač moti. Sedaj se odloči kaj bo. Ljudje imamo to sposobnost.. sam če jo pač znaš uporabit. Svet se spreminja, vedno se je in vedno se bo. Deal with it.


Lahko še dodam da osebno se ne strinjam z lotanjem čipov in dizajnirajnem naprav na tak način da jih kupci ne morejo popravit, ampak kaj naj grem skozi zid? Ne, se bom prilagodil "novemu" svetu, thats it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

murrieta ::

shadeX je izjavil:

murrieta je izjavil:


Pac ne gledas dovolj dalec, podobne sem poslusal tudi ze o privacyu in subscription modelih softwarja 20 let nazaj na slo-techu. In tudi tokrat se bo izkazalo, da imam prav.


Ja, imaš probleme s prilagajanjem v življenju. Če se odločiš da te bo nekaj motilo potem te pač moti. Sedaj se odloči kaj bo. Ljudje imamo to sposobnost.. sam če jo pač znaš uporabit. Svet se spreminja, vedno se je in vedno se bo. Deal with it.


Cez 20 let bo motilo tudi tebe. Tako kot imas zdaj temo na slo-techu, kjer se zgrazajo nad subscription modelom avtomobilskih dodatkov in vdanost v usodo, kjer privacy prakticno ne obstaja vec in se ne da narediti nic. Razlika je samo, da sem 20 let pred tabo, ti pa ne poslusas. In cez 20 let bom lahko samo kislo rekel "I told you so".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

driver_x ::

klinker je izjavil:

Veste kaj je hujse od vernika?
Hater je se mnogo hujsi.
Koji kurac ta kekec od OPja stalno pise anti apple propagando ne vem?
A ti je apple-ov laptop macko ubil ali kaj?
Ce ti kaj ne sede, ignoriras in zivis dalje...ne rabi si grenit celega lajfa zaradi nekega branda, ki ga ne maras :))
Jst zato furam hackintoshe in aira iz 2016, ki ima zamenljiv SSD 8-)


Meni se pa prav fino zdi, da se nek random bednik toliko obremenjuje z izdelki neke firme, ki jih itak nikoli ni imel in jih tudi ne bo kupil. Pa sploh ni pomembno, ali se gre za Apple ali karkoli drugega. Možnosti sta samo dve:
1.) Dotičnih izdelkov si ne more privoščiti, čeprav si jih želi. Zato si podzavestno napleta razne zgodbe in teorije, kako so izdelki v bistvu zanič. Enake vzorce si npr. ustvarjajo tisti, ki jih pri snubitvi zavrne ženska: itak je kurba, pa še grda je, ...
2.) Gre za neko drugo osebnostno motnjo.

Mike_Rotch ::

So bili pa drugi laptopi, ampak je moral biti apple, mar ne?


Naprimer?

shadeX ::

murrieta je izjavil:

shadeX je izjavil:

murrieta je izjavil:


Pac ne gledas dovolj dalec, podobne sem poslusal tudi ze o privacyu in subscription modelih softwarja 20 let nazaj na slo-techu. In tudi tokrat se bo izkazalo, da imam prav.


Ja, imaš probleme s prilagajanjem v življenju. Če se odločiš da te bo nekaj motilo potem te pač moti. Sedaj se odloči kaj bo. Ljudje imamo to sposobnost.. sam če jo pač znaš uporabit. Svet se spreminja, vedno se je in vedno se bo. Deal with it.


Cez 20 let bo motilo tudi tebe. Tako kot imas zdaj temo na slo-techu, kjer se zgrazajo nad subscription modelom avtomobilskih dodatkov in vdanost v usodo, kjer privacy prakticno ne obstaja vec in se ne da narediti nic. Razlika je samo, da sem 20 let pred tabo, ti pa ne poslusas.



Ne me ne bo. Kar se tiče privacija, uporabljam Apple ravno v ta namen. Generator Fake Emailov (Hide my Email Applov feature), je the best.

driver_x ::

shadeX je izjavil:

In zakaj to tebe tako moti, kaj drugi počnejo in kupujejo? S čim ti tip z Macbookom na mizi škodi?


Nevoščljivost in ljubosumje sta kar zoprni zadevi.

murrieta ::

shadeX je izjavil:

Ne me ne bo. Kar se tiče privacija, uporabljam Apple ravno v ta namen. Generator Fake Emailov (Hide my Email Applov feature), je the best.




driver_x je izjavil:

shadeX je izjavil:

In zakaj to tebe tako moti, kaj drugi počnejo in kupujejo? S čim ti tip z Macbookom na mizi škodi?


Nevoščljivost in ljubosumje sta kar zoprni zadevi.


Ja, se posebaj, ce to svojo lastnost projiciras na druge in si zelis, da bi jo zbujal v drugih, ko se sopiris z Applovimi produkti, ne opazis pa, da se ti drugi smejijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

shadeX ::

driver_x je izjavil:


1.) Dotičnih izdelkov si ne more privoščiti, čeprav si jih želi. Zato si podzavestno napleta razne zgodbe in teorije, kako so izdelki v bistvu zanič. Enake vzorce si npr. ustvarjajo tisti, ki jih pri snubitvi zavrne ženska: itak je kurba, pa še grda je, ...


Ma večinoma ta mit o ceni ne drži, ker ta skupina ima tudi lahko še dražje telefone (Flagship Samsungi, ipd - čeprav drži da večinoma se haterji gibljejo v nizkem do srednjem cenovnem razredu, veliko tudi uporabniki Xiaomijev).

Problem je bolj ta ker Apple velja za "višji brand" in ko tile ljudje vidijo nekoga z Applom avtomatsko povežejo "Ta mora bit Jackass - kao se nosi High", in ker so oni s svojim Xiaomijem za 200€ zadovoljni (in ne vidijo potrebe po nakupu naprave za 1000€), je to pač triger ker so oni potem avtomatsko v družbi štejejo manjvredni, če potegnejo low-mid end phone ven. Tisti s Samsungi za jurja in več jim naprave ravno tako ustrezajo ampak se isto štejejo manj vredni čeprav imajo lahko dražji telefon - in to je pač notranji triger, predvsem zaradi nizke stopnje samozavesti. Gnev pa logično mečejo na Apple.

klinker ::

murrieta je izjavil:

(Mimogrede, ce slucajno tole bere kdo iz neimenovane firme s kupom napihnjenih applovih laptopov in crknjenih keyboardov, se lahko oglasi, bi prav prislo. Z enim zamahom se lahko Applu oddolzite za zanic hardware, pa se famo lahko ubijete.)

klinker je izjavil:

Veste kaj je hujse od vernika?
Hater je se mnogo hujsi.
Koji kurac ta kekec od OPja stalno pise anti apple propagando ne vem?
A ti je apple-ov laptop macko ubil ali kaj?
Ce ti kaj ne sede, ignoriras in zivis dalje...ne rabi si grenit celega lajfa zaradi nekega branda, ki ga ne maras :))
Jst zato furam hackintoshe in aira iz 2016, ki ima zamenljiv SSD 8-O


Ne vem, zakaj ne bi pisal o tem? Konec koncev dela uslugo applasom, da bojo nehali kupovati to sranje. V cem je problem? A novinarji pa ne smejo kritizirati politikov?

Mislim, da ne razumes srzi problema, ker se podpira taksne pol-izdelke, si proizvajalci dovoljo vedno vec. Pa ne samo Apple, njega gledajo drugi, kvaliteta izdelkov pa pade. Na koncu skasiras posledice sam, ceprav ne bi pretankih laptopov niti pod razno kupil, ampak trendi naredijo svoje. Edina resitev je, da neizobrazenim das malo izobrazbe.


Meni kvaliteta odgovarja in se marsikomu.
Imam Aira iz 2016 in dela u nulo, bolje od kateregakoli laptopa iz tega obdobja. Baterija po 6 letih se vedno drzi 3h dela itd itd.
Seveda imajo kikse, kot vsak produkt na tem planetu in pa tudi je ni stvari, ki bi univerzalno odgovarjala vsakemu posamezniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Mike_Rotch ::

murrieta, še vedno čakam na kakšen predlog za alternativo macbooku.

murrieta ::

Mike_Rotch je izjavil:

murrieta, še vedno čakam na kakšen predlog za alternativo macbooku.

Ne bom se ukvarjal s tem rabbit holom, pojdi pa isci, ne da se mi prerekat s tabo o specifikacijah. Glede na to, da se ti niti ventilatorji ne zalaufajo je zate primeren katerikoli laptop s pol slabsim procesorjem in za polovicno ceno.

shadeX je izjavil:

driver_x je izjavil:


1.) Dotičnih izdelkov si ne more privoščiti, čeprav si jih želi. Zato si podzavestno napleta razne zgodbe in teorije, kako so izdelki v bistvu zanič. Enake vzorce si npr. ustvarjajo tisti, ki jih pri snubitvi zavrne ženska: itak je kurba, pa še grda je, ...


Ma večinoma ta mit o ceni ne drži, ker ta skupina ima tudi lahko še dražje telefone (Flagship Samsungi, ipd - čeprav drži da večinoma se haterji gibljejo v nizkem do srednjem cenovnem razredu, veliko tudi uporabniki Xiaomijev).

Problem je bolj ta ker Apple velja za "višji brand" in ko tile ljudje vidijo nekoga z Applom avtomatsko povežejo "Ta mora bit Jackass - kao se nosi High", in ker so oni s svojim Xiaomijem za 200EUR zadovoljni (in ne vidijo potrebe po nakupu naprave za 1000EUR), je to pač triger ker so oni potem avtomatsko v družbi štejejo manjvredni, če potegnejo low-mid end phone ven. Tisti s Samsungi za jurja in več jim naprave ravno tako ustrezajo ampak se isto štejejo manj vredni čeprav imajo lahko dražji telefon - in to je pač notranji triger, predvsem zaradi nizke stopnje samozavesti. Gnev pa logično mečejo na Apple.


Ne deluje tako, ceprav ti dam tocke za trud:
https://insight.kellogg.northwestern.ed...

murrieta je izjavil:

Ja, se posebaj, ce to svojo lastnost projiciras na druge in si zelis, da bi jo zbujal v drugih, ko se sopiris z Applovimi produkti, ne opazis pa, da se ti drugi smejijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Mike_Rotch ::

Ne bom se ukvarjal s tem rabbit holom, pojdi pa isci, ne da se mi prerekat s tabo o specifikacijah. Glede na to, da se ti niti ventilatorji ne zalaufajo je zate primeren katerikoli laptop s pol slabsim procesorjem in za polovicno ceno.


Z drugimi besedami. Nimaš pojma. Si full of shit in rad moraliziraš. M1 macbooka niti od daleč nisi videl glede na to kakšne neumnosti pišeš.

murrieta ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ne bom se ukvarjal s tem rabbit holom, pojdi pa isci, ne da se mi prerekat s tabo o specifikacijah. Glede na to, da se ti niti ventilatorji ne zalaufajo je zate primeren katerikoli laptop s pol slabsim procesorjem in za polovicno ceno.


Z drugimi besedami. Nimaš pojma. Si full of shit in rad moraliziraš. M1 macbooka niti od daleč nisi videl glede na to kakšne neumnosti pišeš.


Ne vem, vse kar imam so tvoji opisi, da z drugimi laptopi 6kg sabo nosis (3kg laptopa in 3kg baterij), da se ti ventilator nikoli ne zalaufa in da ti baterija drzi 20 ur. Na podlagi tega sklepam, da si iz zaspal na znanju iz prejsnjega tisocletja, kupil si predrago napravo za svoje potrebe, za povrh pa nimas blage veze o laptopih razen (morda) o svojem macbooku. In zdaj naj se prerekam s tabo o specifikacijah? Saj nisem na glavo padel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Mike_Rotch ::

Kakšne so torej alternative?

Saj nisem na glavo padel...


O tem bi se dalo debatirat.

murrieta ::

Mike_Rotch je izjavil:

Kakšne so torej alternative?

Saj nisem na glavo padel...


O tem bi se dalo debatirat.

Ja, ampak raje prihrani debate, za prodajalca v BigBangu, ko bos naslednjic kupoval laptop, ti bo on specifikacije predlagal (samo ne reci, da si imel prej Appla, ker se mu bojo zasvetile oci, da ti lahko proda nekaj veliko predragega za to kar nudi in tvoje potrebe). Cisto zlahka se ti lahko zgodi, da bos spet na Applu obvisel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Mike_Rotch ::

Toliko besed pa še vedno nobenega konkretnega predloga :)

murrieta ::

Mike_Rotch je izjavil:

Toliko besed pa še vedno nobenega konkretnega predloga :)

Zelo konkretnega sem ti povedal, pa ga ne razumes. Sem raje enemu mulcku razlozil kako port forwarding na minecraft server narediti, bo vec haska, kot nekomu, ki misli, da se za laptope se vedno svincene baterije uporablja, razlagati vse kar je spregledal zadnjih 30 let. Se enkrat, vprasaj prodajalca, ko bos naslednjic kupoval laptop, zdaj si ze zajebal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

kriptobog ::

murrieta je izjavil:

Bla bla bla, si si prebral zgoraj "Defend my brand"? Te nizka samozavest daje pa si jo vezal na znamko? Bos govoril o ventilatorju, ko crkujejo cisto druge stvari?

Tule si lahko pogledas, kako je Apple usmeril vroc zrak iz ventilatorja na lepilo, ki ga drzi skupaj... pa se kup drugega, recimo kako uporabljajo presvoh kondenzator, ki je crkoval na prejsnjem modelu, se naprej na novem. Ali pa kako so uporabljali slabo mesanico lotov, pa so zadevo resili tako, da so vtaknili med cip in ohisje gumo, ki je pritiskala na cip, da ni odpadel.

Apple je enako sranje kot HP. Samo, da HPja "nikoli vec ne kupis", ljubitelji Appla pa veselo nastavljate zadnjico. Uzivaj v ogledu.



Aja pa glede hlajenja, vecina procesorjev ima zdaj notri throttling, ki upocasni procesor, ce se pregreva. Tako, da bo samo delal pocasneje.



Kupim kar mi zdrzi vsaj 5 let. In to je Apple in Lenovo, s tem da ji me Apple ljubsi, ker je pac tisji in hladnejsi ko lavfa na max, plus da je baterije neprimerno boljsa kot pri Lenovotu. Tudi ce je vse isto sranje, vzamem pac kar mi zdrzi in bolje deluje.

Zimonem je izjavil:

Problem je bolj ko crkne plata. Pa rešujeta podatke.


Ni problema. So mi jo menjali na Yogi, disk sifriran z bit lockerjem pa sem imel vse podatke po menjavi. Nisem pa spraseval kaj so naredili. Lahko da so celo prelotali disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Mike_Rotch ::

Zelo konkretnega sem ti povedal, pa ga ne razumes.


Ne nisi. Nabijaš in moraliziraš, rešitve pa ne ponudiš. Pa izmikaš se direktnim vprašanjem, ki naj bi bila po tvoje zelo enostavna.

murrieta ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zelo konkretnega sem ti povedal, pa ga ne razumes.


Ne nisi. Nabijaš in moraliziraš, rešitve pa ne ponudiš. Pa izmikaš se direktnim vprašanjem, ki naj bi bila po tvoje zelo enostavna.

Zelo enostavna so. Ne-Apple. To je to. Izberi sam.

Mike_Rotch ::

Torej, predlagaš, da kupim slabši računalnik za več denarja, samo zato, ker se ti preveč obremenjuješ z znamkami?

murrieta ::

Mike_Rotch je izjavil:

Torej, predlagaš, da kupim slabši računalnik za več denarja, samo zato, ker se ti preveč obremenjuješ z znamkami?

Ne to pravis ti. Jaz pravim, da kupi boljsi racunalnik za manj denarja, izbral pa si ga bos sam.

Mimogrede, kvaliteto bos prepoznal po temu koliko garancije da proizvajalec. Ker ti to pribljizno pove koliko sam proizvajalec zaupa v izdelek.

Pa splaca se malo pogooglati koliko tezav je z uveljavljanjem garancije, kolikokrat voda zaide v racunalnik ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

kriptobog ::

murrieta je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Torej, predlagaš, da kupim slabši računalnik za več denarja, samo zato, ker se ti preveč obremenjuješ z znamkami?

Ne to pravis ti. Jaz pravim, da kupi boljsi racunalnik za manj denarja, izbral pa si ga bos sam.

Mimogrede, kvaliteto bos prepoznal po temu koliko garancije da proizvajalec. Ker ti to pribljizno pove koliko sam proizvajalec zaupa v izdelek.


Ali pa pove, da proizvajalec ni ziher in da raje vec garancije in popralvjajo, da ni prevec slabe volje med strankami :))

Mike_Rotch ::

Saj sem ti napisal. Boljšega računalniga za moje potrebe nisem našel. Sem pa upal, da me bo vaša eminenca razsvetlila s kakšnim konkretnim predlogom.

Tisti, ki so vsaj približno primerljivi pa imajo ravno tako zalotan ram in ssd. Pa dražji so.

murrieta ::

Mike_Rotch je izjavil:

Saj sem ti napisal. Boljšega računalniga za moje potrebe nisem našel. Sem pa upal, da me bo vaša eminenca razsvetlila s kakšnim konkretnim predlogom.


Nasel si predrag in premocan racunalnik, ki pod tvojimi potrebami spi. Zal bos moral najti nekoga, ki prodaja racunalnike.

Mike_Rotch je izjavil:

Tisti, ki so vsaj približno primerljivi pa imajo ravno tako zalotan ram in ssd. Pa dražji so.


Ne nimajo, isces racunalnike, ki so pretanki in tekmujejo z Applom. Zgresen design, namenjen poziranju, ne pa rabi. Najdi takega, kjer niso vse zahteve podredili tankosti, kjer ti garancija z minimalnim predpisanim rokom veliko pove o zaupanju vanj s strani proizvajalca samega, ki bi ti brez zakonske obvezanosti sicer dal enoletno garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

kriptobog ::

murrieta je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Saj sem ti napisal. Boljšega računalniga za moje potrebe nisem našel. Sem pa upal, da me bo vaša eminenca razsvetlila s kakšnim konkretnim predlogom.


Nasel si predrag in premocan racunalnik, ki pod tvojimi potrebami spi. Zal bos moral najti nekoga, ki prodaja racunalnike.

Mike_Rotch je izjavil:

Tisti, ki so vsaj približno primerljivi pa imajo ravno tako zalotan ram in ssd. Pa dražji so.


Ne nimajo, isces racunalnike, ki so pretanki in tekmujejo z Applom. Zgresen design, namenjen poziranju, ne pa rabi. Najdi takega, kjer niso vse zahteve podredili tankosti.


Saj novi macbook proji sploh niso tanki proti konkurenci :)) Razen ce primerjas proja s Thinokad P serijo recimo. Ali pa kako gamersko kisto. Sier je pa tako, da ce si vezan na mac os x, pol itak nimas alternative. Itak pa vsakemu svoje. vsak kupi kar zeli, tebe pa to potem moti :))

Mike_Rotch ::

Nasel si predrag in premocan racunalnik, ki pod tvojimi potrebami spi. Zal bos moral najti nekoga, ki prodaja racunalnike.


Kaj spi? Lahko razložiš?

Ne nimajo, isces racunalnike, ki so pretanki in tekmujejo z Applom. Zgresen design, namenjen poziranju, ne pa rabi. Najdi takega, kjer niso vse zahteve podredili tankosti, kjer ti garancija z minimalnim predpisanim rokom veliko pove o zaupanju vanj s strani proizvajalca samega, ki bi sicer dal enoletno garancijo.


Zakaj bi iskal debele in težke računalnike z zanič baterijo, če rabim tanek in lahek prenosnik z dobro baterijo?

Pa zakaj točno rabim daljšo garancijo?

murrieta ::

kriptobog je izjavil:

Saj novi macbook proji sploh niso tanki proti konkurenci :))


Read my lips. Pretanki. S konkurenco vred.

Ampak da ne skrenemo s teme, Apple je slabo narejen jajc, ki bi brez EU zakonodaje dajal eno leto garancije na svoje racunalnike. Se sami ne verjamejo v lastne izdelke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Mike_Rotch ::

Apple je slabo narejen jajc


Ja, definitivno.

Ampak v veliko primerih ostali proizvajalci delajo še bistveno slabše narejen jajc.

murrieta ::

Mike_Rotch je izjavil:

Apple je slabo narejen jajc


Ja, definitivno.

Ampak v veliko primerih ostali proizvajalci delajo še bistveno slabše narejen jajc.


Daj primer konkurencnega racunalnika, ki je tako slabo narejen. Saj ves kam tole pelje? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Mike_Rotch ::

Praktično vsi tanki in lahki prenosniki v rangu okoli 1000EUR so narejeni slabše od Macbooka.

Večina jih je narejenih tako zanič, da na bateriji ne dosegajo niti 1/3 hitrosti, ki jo zmorejo na napajanju.

Večini se ventilatorji vklopijo že pri malo bolj intenzivnem surfanju.

Velika večina jih ne zmore niti 8 ur avtonomije pri pisarniškem delu ob normalno svetlem ekranu.

Itd.

Zgodovina sprememb…

murrieta ::

Mike_Rotch je izjavil:

Praktično vsi tanki in lahki prenosniki v rangu okoli 1000EUR so narejeni slabše od Macbooka.

Večina jih je narejenih tako zanič, da na bateriji ne dosegajo niti 1/3 hitrosti, ki jo zmorejo na napajanju.

Večini se ventilatorji vklopijo že pri malo bolj intenzivnem surfanju.

Velika večina jih ne zmore niti 8 ur avtonomije pri pisarniškem delu ob normalno svetlem ekranu.

Itd.


Mike_Rotch je izjavil:

Z drugimi besedami. Nimaš pojma. Si full of shit in rad moraliziraš.

Mike_Rotch ::

No, me veseli, da smo prišli do konsenza.

murrieta ::

Mike_Rotch je izjavil:

No, me veseli, da smo prišli do konsenza.

Niti ne, samo do tega, da ti lahko zarolam ves tvoj bullshit nazaj.

murrieta ::

Poglej poglej, Macbooki v vesolju... :)) Razumljivo teza, tankost in robustnost so pomembni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

NiDobraCena ::

murrieta, nehaj trolat. Tvoje bedarije nimajo logike, razen če imaš manj kot 15 let. Nihče ni tako vztrajen in tako namensko zabit.

murrieta ::

NiDobraCena je izjavil:

murrieta, nehaj trolat. Tvoje bedarije nimajo logike, razen če imaš manj kot 15 let. Nihče ni tako vztrajen in tako namensko zabit.

Razen Applovih uporabnikov, ki se se vedno trudite... a potegnem ven se ultimativni argument, cas registracije tvojega racuna? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

49106 ::

Lahko se na trepalnice postaviš, ampak apple bo še zmeraj imel najboljši procesor in baterijo.

klinker ::

Zakaj se prerekate z nekom, ki ima ocitno kompleks manjvrednosti in so mu zgleda zivljenske vrednote brand racunalnika?
Gleda Applove uporabnike kot bedake, njih pa za take enostavno boli kurac, ker je pac zakompleksan.
Vsak osebek, ki mu brand necesa predstavlja osebno zadovoljstvo/nezadovoljstvo, je konkretno zrel za psihiatra.

Spxy ::

Apple je jajc, je pa najboljši jajc na voljo. wrap it up boys, nehejmo feedat trolla.

murrieta ::

klinker je izjavil:

Zakaj se prerekate z nekom, ki ima ocitno kompleks manjvrednosti in so mu zgleda zivljenske vrednote brand racunalnika?
Gleda Applove uporabnike kot bedake, njih pa za take enostavno boli kurac, ker je pac zakompleksan.
Vsak osebek, ki mu brand necesa predstavlja osebno zadovoljstvo/nezadovoljstvo, je konkretno zrel za psihiatra.


Spet projiciras, saj sem ti ze enkrat napisal, da svoje gone obdrzi zase.

49106 je izjavil:

Lahko se na trepalnice postaviš, ampak apple bo še zmeraj imel najboljši procesor in baterijo.

In prisel je THE trol :)) Prevzami, meni se ne da vec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

klinker ::

Najboljsi ne more bit.
Lahko je najboljsi meni in tebi, a marsikomu zadeva lahko ne ustreza.
Meni iPhone nikakor ne gre, pa sem ga 2x imel (4s in 13pro max), mi pa MacOs ustreza popolnoma.

murrieta je izjavil:

klinker je izjavil:

Zakaj se prerekate z nekom, ki ima ocitno kompleks manjvrednosti in so mu zgleda zivljenske vrednote brand racunalnika?
Gleda Applove uporabnike kot bedake, njih pa za take enostavno boli kurac, ker je pac zakompleksan.
Vsak osebek, ki mu brand necesa predstavlja osebno zadovoljstvo/nezadovoljstvo, je konkretno zrel za psihiatra.


Spet projiciras, saj sem ti ze enkrat napisal, da svoje gone obdrzi zase.

49106 je izjavil:

Lahko se na trepalnice postaviš, ampak apple bo še zmeraj imel najboljši procesor in baterijo.

In prisel je THE trol :)) Prevzami, meni se ne da vec...


Wtf so gone? :))
Ce mislis da se sekiram za tvoje besede, prav.
Ti in OP sta edina tu, ki kazeta komplekse zaradi nekega skupka elektro elementov :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Jarno ::

Če kdo rad shaja z Apple ekosistemom, potem res nima druge realne opcije kot Apple HW. :))
Dejansko gre bolj za izbiro operacijskega sistema.
#65W!

Mike_Rotch ::

Jaz nisem vezan na apple ekosistem, pa je bil M1 Macbook še vedno daleč najboljša izbira.

Pravzaprav mi je vseeno za OS. Doma imam poleg macbooka še windows desktop pa v istem dnevu pogosto delam na obeh mašinah, brez, da bi opazil kakšno bistveno razliko.

Sicer pa tale video. Da ne bo kdo mislil, da je Rossmann nek Apple hater.

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple procesorji (začeli so z M1) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
17123158 (955) Invictus
»

Apple predstavil čip M1 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Novice / Procesorji
113096120 (51756) Zimonem
»

Apple predstavil nove macbooke pro z močnejšimi čipi družine M1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11218721 (13198) Mike_Rotch
»

Kateri macbook ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9716117 (12946)          

Več podobnih tem