» »

manjša poškodba, kako rešit ? (imam full kasko)

manjša poškodba, kako rešit ? (imam full kasko)

helium1 ::




To mi je naredila mama ko sm ji posodil avto.

Zdej kokr sm lahko dobil agenta v nedeljo, mi je rekel da bo treba odbitno franšizo za tole, namreč ni parking.

Boljše da sam plačam iz lastnega žepa kot da si zbijem bonus oz to franšizo?
Kolko mislite da bo popravilo tega? Meni zgleda kr pošteno , mislim da pod 500€ ne bo. Če plačam recimo 200€ odbitne franšize, kaj se zgodi, zviša premija zgubim bonus?

Comandante ::

Meni izgleda kot kandidat za minimalno kitanje, brusenje in barvanje. Tole lahko licar resi za 120€, ce bos placal vec kot 150€ bo to rop pri belem dnevu. Za podobno, a malo resnejso poskodbo sem pred cca 8 leti placal 70€.

Ne splaca se ti koristit kaska.

helium1 ::

Comandante je izjavil:

Meni izgleda kot kandidat za minimalno kitanje, brusenje in barvanje. Tole lahko licar resi za 120€, ce bos placal vec kot 150€ bo to rop pri belem dnevu. Za podobno, a malo resnejso poskodbo sem pred cca 8 leti placal 70€.

Ne splaca se ti koristit kaska.

nevem, na vratih me je en pošteno porušal, pa malo izboklina. Pa mi je pobral 700€ , kar nisem plačal ker je bil parking, katere mam 3 na leto zastonj.

Bom videl kaj pravijo na fordu, če bo predrag bom šel nekemu bolj poceni.

Utk ::

Ne popravljaj tega, razen če imaš odkup prve škode in vse to. Če nimaš, vzami in popravljaj naslednje leto...

delavec44 ::

Nov user, Ford, kao mama kriva...

Sicer piše malo manj shizofreno, tako da se ne morem odločiti :D

LeQuack ::

Utk je izjavil:

Ne popravljaj tega, razen če imaš odkup prve škode in vse to. Če nimaš, vzami in popravljaj naslednje leto...


Dejansko, to razen iz tega zornega kota sploh ne boš videl. Škoda denarja, mogoče če koga poznaš da ti pocen naredi, ampak če boš šel k pooblaščencu bodo isto nesli nekemu ličarju popravit, zaračunali to bodo pa 3x provizijo. Enako delajo pri npr. škodi od toče.
Quack !

helium1 ::

LeQuack je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne popravljaj tega, razen če imaš odkup prve škode in vse to. Če nimaš, vzami in popravljaj naslednje leto...


Dejansko, to razen iz tega zornega kota sploh ne boš videl. Škoda denarja, mogoče če koga poznaš da ti pocen naredi, ampak če boš šel k pooblaščencu bodo isto nesli nekemu ličarju popravit, zaračunali to bodo pa 3x provizijo. Enako delajo pri npr. škodi od toče.

ja problem je to da če to ne popravim bo začelo rjavet , oz. neki podobnega sm slišal da se zgodi če ne saniraš.

Prvo grem pooblaščencu in če mi reče neko prizadeto cifro, grem enemu poceni.

Utk ::

Plastika ne rjavi.

helium1 ::

Utk je izjavil:

Plastika ne rjavi.

a ta odbijač je plastika ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: helium1 ()

val46 ::

Kaj si pa mislu da je? Kovano jeklo? :)) Sam dvomim da je mama se po portorožu vozila...pomoje si kar sam kako hudačo peljal v neko šumo, pa zaril v kako skalo a? ;)

bemfa ::

helium1 ::

val46 je izjavil:

Kaj si pa mislu da je? Kovano jeklo? :)) Sam dvomim da je mama se po portorožu vozila...pomoje si kar sam kako hudačo peljal v neko šumo, pa zaril v kako skalo a? ;)

:))
lmao... nevem sm mislu da ni plastika, nisem nek profesionalc v avtih.
Čeprav je res da vedno v šumah se gre z hudačami, tokrat ni res. Je mamin prvi fail s tem avtom, odkar ga že 3 leta vozi.


bemfa je izjavil:

To vrži prek pa je https://vi.aliexpress.com/item/10050061...


hahahahhah epic


Drugače kot ste mi povedali, zgleda da ne bom takoj popravil oziroma odvisno od cene. Me pa ful moti ko pogledam, na zavarovalnico ne bom dal to je fix. Čakam da se mi še javi agent jutri ko je v službi, grem pa tudi na ford se zmenit za parking poškodbo, ker je nek butec me porušal in spizdil. 3 parkinge na leto pri savi imam zastonj, zato bo to popravilo zastonj.
Šel v trgovino, se vrnem na parking in opazim tole :



Je pa folk res gnil da spizdi, to so me že drugič tko porušali na parkingu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: helium1 ()

starfotr ::

Važno, da je OP šel težit agentu v nedeljo :))

Upam, da ima služben telefon in ni odgovarjal.

Racunalnik ::

Kaksne so standardno te odskodnine pri kasku ker ga nikoli nisem imel?

Ce mas parking zavarovan je avtomaticno free popravilo ce ti ga priznajo?

Ostale zadeve so pa odbitna 1% nabave vozila pa se ena varianta je.

Pa ce karkoli od tega uveljavljas je sigurno to potem kasneje cez leto brez kaksnih kazenskih penalov, da nisi kasneje presenecen z visjo zavarovalnino?

helium1 ::

starfotr je izjavil:

Važno, da je OP šel težit agentu v nedeljo :))

Upam, da ima služben telefon in ni odgovarjal.

na fb ga mam, neki časa je odgovarjal pol pa ignore seveda (saj je nedelja)

Racunalnik je izjavil:

Kaksne so standardno te odskodnine pri kasku ker ga nikoli nisem imel?

Ce mas parking zavarovan je avtomaticno free popravilo ce ti ga priznajo?

Ostale zadeve so pa odbitna 1% nabave vozila pa se ena varianta je.

Pa ce karkoli od tega uveljavljas je sigurno to potem kasneje cez leto brez kaksnih kazenskih penalov, da nisi kasneje presenecen z visjo zavarovalnino?


na generali so hotli da plačam 200€ za parking, ko sem šel na Savo pa imam 3 parkinge free na leto

Ales ::

Free parking maš trikrat letno? Po eno uro ali dlje?

Kako to gre, dobiš sredstva za parking na kako kartico, Urbano ali kaj podobnega? Ker če velja samo pri Mercator centrih in Lidlih in to, potem ne vem, če se splača.

val46 ::

Shinto, kar se je zgodilo, da si tko zgodej pokonci? Ni to tebi podobno...sam ne se spremenit prosim ;) Pa javi kaj si se zmenu na fordu in z agentom. Če boš dovolj vztrajen, ti morda novega focusa dajo, sam da se te rešijo :))

helium1 ::

jo, ravnokar rešil vse... Parking sm dal na kasko in poškodbo odbijača pa lastni žep, stalo me bo 200€. Še to ker poznam direktorja če ne bi blo 250€

val46 ::

Super. Če bi pa mel kakega kolega, k ma doma 2cl barve, malo polirne paste in pol ure časa, bi dal pa za dve pivi :) Ampak nima veze, važno da si srečen :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Na cesti
854214598 (285) jeremenen
»

Zavarovanje dražjega avta

Oddelek: Na cesti
223681 (2488) gruntfürmich
»

Ris s ključi po avtu. Zavarovanje?

Oddelek: Loža
494710 (2934) Invictus
»

Odrsan avto na parkingu

Oddelek: Loža
4011112 (9863) c00L3r

Več podobnih tem