» »

Kako se prisilit da si kaj privoscis?

Kako se prisilit da si kaj privoscis?

1 2 3
4
»

sreda ::

Če varčuješ v evrih (FIAT), boš po 15 letih varčevanja ugotovil, da toliko denarja kot ga privarčuješ v enem letu, ti ga poje inflacija. Ne boš se premaknil več naprej. Zato predlagam da denar vlagaš razpršeno.

Slopek ::

2900€ v Švici nič posebnega? Dej ne ne smejat no. Preveri koliko je minimalna plača v Švici. Medtem preveri še življenjske stroške.

Invictus ::

Švica nima minimalne plače.

Tam se delodajalci zavedajo koliko morajo plačati, da lahko nekdo dokaj normalno preživi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

undertacker ::

Sem neki let bil kot OP, služba -fitnes -domov in tako trajalo neki časa, ok živim v Avstriji, plača malo večja kot pri OP ( 3400EUR neto), z vsemi stroški brez hrane nekje 1000EUR , skori vse dal na stran oz. hrana je bila 300EUR. Nisem šel nikamor, brez izletev, morja itd. Potem pa čez neki časa začel dat na stran malo manj in si privoščil vsak mesec neki pa mi je sedaj 100x boljše kot prej. OP ni vse denar, malo daj mal na stran, tisto pa potroši na sebe oz. začni "uživat" bo ti boljše l, verjemi :)

Zgodovina sprememb…

ananasexpr ::

sreda je izjavil:

Če varčuješ v evrih (FIAT), boš po 15 letih varčevanja ugotovil, da toliko denarja kot ga privarčuješ v enem letu, ti ga poje inflacija. Ne boš se premaknil več naprej. Zato predlagam da denar vlagaš razpršeno.


vseeno nocem gemblat z denarjem. ne zaupam kriptovalutam ali delnicam. raje mam tiste 3 procente na banki kot pa moznost da polovico ali vse izgubim.

c3p0 ::

3% na banki? Kaj pa ti ješ, mamile?

ananasexpr ::

c3p0 je izjavil:

3% na banki? Kaj pa ti ješ, mamile?


menjujem vsakih 6 mesecev banko, tako da gre...vecina ima med 3 in 3,5 procentov na prvih 6 mesecev v evropi, ne vem pa kako je v SLO

Slopek ::

Invictus je izjavil:

Švica nima minimalne plače.

Tam se delodajalci zavedajo koliko morajo plačati, da lahko nekdo dokaj normalno preživi.

Je veljalo do nedavnega. Tudi ženevski okoliš al kaj oni imajo, je izglasoval pravico do minimalca, ki znaša za polni delovni čas, nekaj manj kot 4k.
Švica, ni več kar je bila. Že dolgo ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

gruntfürmich ::

ananasexpr je izjavil:

c3p0 je izjavil:

3% na banki? Kaj pa ti ješ, mamile?


menjujem vsakih 6 mesecev banko, tako da gre...vecina ima med 3 in 3,5 procentov na prvih 6 mesecev v evropi, ne vem pa kako je v SLO

ti menjaš gate vsakih 6 mesecev, ne banke...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Kayzon ::

Saj ni nikjer omenil da zivi v svici. Lahko je v romuniji ali na danski,who knows. Samo pazi se ilegalnih imigrantov, v londonu se z nozi koljejo.

Invictus ::

Slopek je izjavil:

Invictus je izjavil:

Švica nima minimalne plače.

Tam se delodajalci zavedajo koliko morajo plačati, da lahko nekdo dokaj normalno preživi.

Je veljalo do nedavnega. Tudi ženevski okoliš al kaj oni imajo, je izglasoval pravico do minimalca, ki znaša za polni delovni čas, nekaj manj kot 4k.
Švica, ni več kar je bila. Že dolgo ne.

To je pa novo, ampak res novo...

Vem, zato nisem sprejel službe tam. Mi ni bila nikoli všeč, zdaj mi pa postaja vedno manj...

Moram mal kontaktirat mojega bivšega sodelavca, kako je kaj zdaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

denabiker ::

V Švici tak ni za živet zaradi čudnih ljudi, Švicarji so res res čudni, bil sem gor lep čas cca. 15 let nazaj pomagal na enem projektu v eni firmi. Plusi so res lepa prečudovita narava (kdor ima pač rad gore, jezera,...), čistoča, red,...

Kayzon ::

denabiker je izjavil:

V Švici tak ni za živet zaradi čudnih ljudi, Švicarji so res res čudni, bil sem gor lep čas cca. 15 let nazaj pomagal na enem projektu v eni firmi. Plusi so res lepa prečudovita narava (kdor ima pač rad gore, jezera,...), čistoča, red,...


Mene ze samo to odvrne ko pomislim koliko albancev/siptarjev sili ali zivi v svici:8)

NuMaN ::

Kmalu tudi pri nas ...

Ampak pustimo Albance, danes skačejo v vse teme.

OP je nekaj omenjal, da se je naseksal na zalogo in ne rabi več.

Lahko celo razmišlja v smeri, da bi postal kak guru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

Slopek ::

Mogoče res. Kot guru, se bo gotovo hitro naučil trošiti, pa seks tudi ni prepovedan v teh sferah. Če se mu že zahoče. Odvisno v katere vode se spusti. Sicer pa, dokler te ne dobijo, je vse dovoljeno.

val46 ::

A zdej pa še banke menjuje na vsakih 6 mesecev, ah dej dej...Takega trola lohk slotech sam išče. Pa živi v tujini, noče povedat pa kje...pa kaj dela tudi ne...in v tujini fitnes za 15€ na mesec? Telefon za 10€? Ma kaj resno misli da smo vsi loleki? Zdej sam čakam, da kdo napiše da ja, ker tujina je lohk tudi Romunija, Bolgarija pa ne vem še kaj...sam pol tam 300€ za hrano na mesec ne more porabiti, pa tudi v stanovanju za 600€ na mesec ne rabi živeti, ker gre lahko v enega za 250 ali 300€ na mesec. Tip varčuje, si ne privošči ene pice na mesec, ma kaj mesec, na leto, pol pa napiše da je 5x na dan??? Pa to ko gre 1x mesečno v trgovino pa 2x mesečno po kako sadje...Kaj ti maš kontejner/hladilnik doma, da si lohk tolk zaloge narediš, če potem vseeno ješ 5x na dan?

c3p0 ::

Tip je troll, je pa debata zanimiva, ker takih ljudi je dejansko dosti.

NuMaN ::

Takih ljudi je dejansko večina ..

Samo se zazrimo vase, zavedamo se, da delamo neumnosti oziroma zgubljamo energijo za nepomembne stvari, ampak res je težko karkoli narediti ...

m0LN4r ::

ananasexpr je izjavil:

Telbanc je izjavil:

človek je socialno bitje. Brez socialnih stikov člevek prej ali slej zboli. Aludiram na zvezo in sex. Psihoterapija je za take, ki so že v stadiju, ko so samo sebi zadost, so že bolni. Torej apriori zavračaš obe možnosti, ki se kažejo kot rešitev situacije. Torej ti je mal dolgčas in se hecaš. Ok. ajde.


Ni nobeno trolanje. Vcasih je treba it cez tezke ali grde situacije, se cemu odreci, da prides do cilja. Seksa sem imel dovolj, sedaj pavziram v tej fazi varcevanja denarja, ko ne hodim ven, ker ce gres ven, zapravljas denar, ko spoznavas zenske (hoces ali noces). Zveze oz eno samo pa nocem, ker mam rad svobodo. Zenska tematika mi ne manjka, manjka pa mi narava, potovanje, dobra hrana...

Pa sej lahk potujes z rukzakom, stopas, prespis v sotoru, jaz ne vidim ovire.
Al ti znas samo na tak nacin potovat, da zapravljas ?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

ananasexpr ::

m0LN4r je izjavil:

ananasexpr je izjavil:

Telbanc je izjavil:

človek je socialno bitje. Brez socialnih stikov člevek prej ali slej zboli. Aludiram na zvezo in sex. Psihoterapija je za take, ki so že v stadiju, ko so samo sebi zadost, so že bolni. Torej apriori zavračaš obe možnosti, ki se kažejo kot rešitev situacije. Torej ti je mal dolgčas in se hecaš. Ok. ajde.


Ni nobeno trolanje. Vcasih je treba it cez tezke ali grde situacije, se cemu odreci, da prides do cilja. Seksa sem imel dovolj, sedaj pavziram v tej fazi varcevanja denarja, ko ne hodim ven, ker ce gres ven, zapravljas denar, ko spoznavas zenske (hoces ali noces). Zveze oz eno samo pa nocem, ker mam rad svobodo. Zenska tematika mi ne manjka, manjka pa mi narava, potovanje, dobra hrana...

Pa sej lahk potujes z rukzakom, stopas, prespis v sotoru, jaz ne vidim ovire.
Al ti znas samo na tak nacin potovat, da zapravljas ?


Tak nacin potovanja ni za mene. Ce ze bi rad prespal kot clovek v sobi in sel na dopust kot to dela vecina, ne pa posebnezi.Ampak bom probal ze 2 leti zdrzati z varcevanjem ce bo slo, ceprav je hudo ko se drugi veselijo poletja in dopustov, ti pa ves da ne bos mogel nic poceti.

stevemcq_ ::

Nič početi? Mislim, da je pri tebi problem bolj mentalne narave, tudi če si doma si lahko na dopustu in si vzameš čas za prijeten počitek in regeneracijo. Loti se problema na drugačen način, bi bilo moje priporočilo.

gruntfürmich ::

Pri njem je vse mentalne narave, tudi trolanje 8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WhiteAngel ::

ananasexpr je izjavil:

Cilj mi je prit do konca leta 2026 na 150.000, kar se mi zdi lepa psiholoska cifra,


150k pa res ni lepa psihološka cifra no. Spusti na 100k ali pa dvigni na milijon. 65.536 je tudi lepa, 2^16.

Zgodovina sprememb…

val46 ::

ananasexpr je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

ananasexpr je izjavil:

Telbanc je izjavil:

človek je socialno bitje. Brez socialnih stikov člevek prej ali slej zboli. Aludiram na zvezo in sex. Psihoterapija je za take, ki so že v stadiju, ko so samo sebi zadost, so že bolni. Torej apriori zavračaš obe možnosti, ki se kažejo kot rešitev situacije. Torej ti je mal dolgčas in se hecaš. Ok. ajde.


Ni nobeno trolanje. Vcasih je treba it cez tezke ali grde situacije, se cemu odreci, da prides do cilja. Seksa sem imel dovolj, sedaj pavziram v tej fazi varcevanja denarja, ko ne hodim ven, ker ce gres ven, zapravljas denar, ko spoznavas zenske (hoces ali noces). Zveze oz eno samo pa nocem, ker mam rad svobodo. Zenska tematika mi ne manjka, manjka pa mi narava, potovanje, dobra hrana...

Pa sej lahk potujes z rukzakom, stopas, prespis v sotoru, jaz ne vidim ovire.
Al ti znas samo na tak nacin potovat, da zapravljas ?


Tak nacin potovanja ni za mene. Ce ze bi rad prespal kot clovek v sobi in sel na dopust kot to dela vecina, ne pa posebnezi.Ampak bom probal ze 2 leti zdrzati z varcevanjem ce bo slo, ceprav je hudo ko se drugi veselijo poletja in dopustov, ti pa ves da ne bos mogel nic poceti.


Ti veš ja...ti veš moj K. Ti ne da ne bi mogel, ti NOČEŠ...to je velika razlika, ok? Zakaj tega nočeš, je pa tvoja stvar...in popolnoma legitimna. Sam potem ne sprašuj druge, kaj ti je narediti, če si se sam tako odločil, kaj in kako, boš dejansko počel. Tista izjava o večini in posebneđih je pa tudi kar nekaj veš...če je zate kampiranje in spanje v šotoru nekaj "posebnega", potem so miljoni in miljoni ljudi, ki to redno počnejo posebni? Ti nekaj povem? Niso...posebnež si ti, k kljub temu da si bi lahko privoščil vse to, o čemur "sanjaš", si tega ne privoščiš in se raje mentalno uničuješ. Zakaj? Zato ker si posebnež!

gruntfürmich ::

pa kaj ti bebo pamtuješ trolu!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1 2 3
4
»